Barvy v bytěKaždý z nás jsme jiný barevný typ. Jak se to pozná? Věřte nebo ne, ale velice jednoduše. Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste byli na návštěvě či oslavě u svých známých. Že to nemá s barvami absolutně nic společného? Počkejte, dostaneme se k tomu. Při této příležitosti jste si všimli, jak jsou všichni doslova u vytržení z jejich barevně sladěného obýváku. Sami sebe jste se ptali: Co se jim na tom líbí? Vám to totiž přišlo naprosto šílené a ani trochu vzhledově přitažlivé. A právě takto se pozná, že jste jiný barevný typ. Stejných dojmů nabýváte i ve chvílích, kdy si ve chvilce nudy prohlížíte katalogy s moderními interiéry, které ve vás evokují spíše zděšení, než libost. Nebojte se, nejste nenormální. Jednoduše jste jen odlišný barevný typ.

Přírodní barvy

Jak už napovídá samotný název, v tomto odvětví dominují pouze přírodní barvy. To znamená všechny tóny béžové a hnědé, které se mezi sebou dají výborně kombinovat. Vidíte se v tomto stylu? Pak jistě zbožňujete i přírodní materiály, jako je především dřevo. Je pravda, že byty zastánců přírodních barev jsou velice příjemné a hřejivé. A to je hlavní podstata těchto barev: Navození příjemné, teplé atmosféry.

Klasické barvy

I v tomto případě se vychází z přírodních barev. Nezoufejte si, tady je nabídka poněkud širší a tudíž i mnohem zajímavější. Hnědou a béžovou tedy doplňuje zelená, červená a žlutá. Zapomenout nesmíte ani na jejich kombinace. Je-li toto vaše volba, vždy se držte spíše jejich tlumené a jemné podobě. Do takových interiérů se rozhodně nehodí neonové a výrazné odstíny. A držet byste se měli i pravidla, že barvy zde hrají pouze doplňkovou roli. Co to znamená? Volte je na jednotlivé kousky nábytku a doplňků, zatímco při malování se zaměřte pouze na jednu barvu, kterou vymalujete všechny stěny.

Trendy barvy

Předchozí dvě varianty se během let víceméně nemění. To ale u trendy odstínů rozhodně neplatí. Každý rok jsou v kurzu úplně jiné barvy. Základ tohoto stylu sice tvoří klasika v podobě neutrálních barev, jako je černá, bílá a šedá, ty však ale doplňují jiné, mnohem výraznější barvy. Ta působí velice kontrastně a to především na jejich pozadí.