curtains-for-kids-bedroom

V dětském pokoji není třeba šetřit barvami

V dnešní supermoderní době již pomaloučku odzvonilo klasickým oknům se záclonami a závěsy. Stále se však najde mnoho lidí, kteří sází na tradiční pojetí interiéru. Záclony zútulní a doladí váš byt. Okna s žaluziemi vypadají všechna stejně, kdežto u záclon si můžete vybrat z mnoha variant, spousty materiálů a nesčetného množství motivů. Z nabídek mnoha obchodů si jistě vybere každý. Záclony se prodávají v různých šířkách i délkách, takže pokud máte atypický rozměr okna, jistě i vy sežene záclonu podle svých představ.

Interiér vyšperkovaný do detailu

Jak je napsáno výše, záclony a závěsy si ještě stále najdou početnou skupinu zastánců. I v moderní domácnosti bude vkusně naaranžovaná záclona vypadat skvěle. V aranžování byste se měli řídit v prvé řadě vkusností. Do tmavého bytu si jistě nepořídíte tmavé závěsy, abyste temnotu bytu ještě více podtrhli. Do malého obývacího pokoje si těžko pověsíte opulentní těžké závěsy vypadající jako opona v divadle. V dětském pokoji u vaší ratolesti můžete vybírat z mnoha dětských motivů, od princezen přes autíčka až po květiny a pohádkové postavičky. Kuchyňskému oknu bude zase slušet záclona s motivy motýlů nebo ovoce či nestárnoucích puntíků a proužků.

Chickens-kitchen

Kuchyňské záclony vytvoří velmi autentickou atmosféru

Odpůrci záclon budou jistě namítat, že v záclonách se drží prach. To je sice pravda, ale prach sedá i na žaluzie. Navíc žaluzie těžko nacpete do pračky. Oproti tomu vyprané záclony vám provoní celý byt. A když do praní přidáte aviváž, úspěch je zaručen. Přes záclonu uvidíte perfektně ven (pokud máte čistá okna) přes žaluzie je pohled ven jaksi pruhovaný a pokud nechcete být v bytě jako rybka v akváriu, budete muset mít celodenně stažené žaluzie a do bytu vám příliš světla nepronikne. Pokud patříte mezi ty, kterým dělá problémy usnout při světle, zatažené závěsy vám dopřejí příjemně útulné šero pro ničím nerušený spánek. V zimě jsou závěsy skvělou volbou, neboť udrží teplo a nastaví pravou zimní atmosféru.