img-thing

Papasan – pohodlné a elegantní křeslo

Napůl křeslo, napůl lehátko, do kterého člověk zapadne jako do bavlnky. Jedná se o tzv. papasan – kulaté ratanové křeslo. Papasany byly oficiálně představeny v USA v polovině minulého století a největší boom zde zaznamenaly v 70. letech. Původně ale tento koncept pochází z Indonésie, Thajska a Japonska.

Z čeho se vyrábějí?

Kostra papasanu je tvořena z ratanových tyčí, které jsou mořeny do různých odstínů, výplet pak tvoří ratanové proutí. Samozřejmě se na trhu objevují i papasany z umělého materiálu. Výběr polstrování je velmi rozmanitý, záleží na vašem vkusu. Výhodou nesporně je, že polstrování lze snadno sejmout a prát v pračce, v ruce nebo ho odnést do čistírny. Papasany se vyrábějí jako klasické, houpací nebo si můžete vybrat variantu pro dva – tzv. mamasan. Cena papasanu se u nás pohybuje mezi 2 000 – 3 500 Kč včetně polstrování.

mamasan-chair-gaxmc3q0

Mamasan – dvojité pohodlí

Ten kdo ho vlastní, tvrdí, že jakmile si do něj člověk jednou sedne, už se nezvedne. Ideální je na lenošení, čtení nebo sledování televize. Pravda je, že křeslo je opravdu velmi pohodlné, zvedání z něj však může dělat menší problémy a o jeho vlivu na lidskou páteř se žádné studie nezmiňují. Další nevýhodou možná může být i jeho (ne)skladnost. Papasan je tradičně kulatý a jeho průměr bývá okolo 110 cm. Oživit dokáže svým neotřelým vzhledem tradiční obývací pokoj a vnést trochu retra i do moderního interiéru.