Váš domov se vám líbí, máte ho zařízený podle vašich představ, všude plno zajímavých doplňků, ale i přesto Útulný domovnemůžete říct, že by to bylo úplně kompletní? Ať děláte, co děláte, ve vašem bytě vám stále něco chybí. Jenže co? Možná máte pocit, že když přidáte ještě něco navíc, akorát tím celkový vzhled zbytečně přeplácáte a váš dojem z bydlení bude o to horší. Pak pro vás máme užitečné triky, tipy a grify, díky kterým svůj interiér zútulníte. Nemusíte se bát, že jakmile se budete držet našich rad, váš byt se zařadí mezi stovky podobně vyhlížejících domácností, které vypadají jako obtáhnuté přes kopírák. Základem útulného bydlení jsou totiž takové doplňky, které jsou vašemu srdci blízké a líbí se vám. Nikoli však takové maličkosti, jež jsou udávány nejnovějšími módními trendy.

Atmosféra je základ

Jaké dvě věci dodají vašemu bydlení tu správnou, příjemnou a útulnou atmošku? Oheň a teplo. Samozřejmě ne každý má tu možnost zaimponovat si do svého interiéru krb. I když je to škodakrb v domácnosti je velice fajnbohužel to zkrátka někdy nejde. Pokud patříte do té skupinky lidí, kteří si nemůžou dovolit krb, výborně vám poslouží svíčky. Ty patří k nejhezčím a zároveň i nejlevnějším dekoracím. Příjemný pocit vám vyvolají i materiály, jež lidem evokují teplo. Například huňatý koberec na podlaze nebo složená vlněná deka na pohovce.

Světlo dotváří příjemnou atmosféru

Útulný domov

Jelikož je atmosféra velice důležitá, ještě chvíli u ní zůstaneme. V tomto období se již brzy stmívá a váš domov se tak halí do tmy. Chcete tomu zabránit a navíc tak dotvořit příjemnou atmosféru? Pořiďte si spoustu světel. Pokoj s jedním světlem umístěným uprostřed pokoje nebude vypadat útulně – spíše budete mít pocit, jako byste se ocitli v kanceláři nebo čekárně. Nebojte se proto koupě dvou až tří lampiček. Jednu postavte k sedací soupravě, díky čemuž si vytvoříte ideální čtecí koutek, druhou osvětlete tmavé rohy a tou třetí příjemně nasviťte rostliny na parapetu. Obdobný výsledek vám poskytnou i svíčky, ale u nich je třeba dávat pozor, aby se vám doma něco nevznítilo.

Nejen barvy dokážou divy

Že studené odstíny dodávají interiéru chladný nádech a naopak hřejivé barvičky jej zateplují určitě už dávno víte. Co pro vás bude možná novinkou je fakt, že stejného efektu docílíte i povrchem nábytku. Například hladký a lesklý nábytek ve vás evokuje vzpomínku na kov, který je chladný a nepůsobí příjemně. Kdežto takové dřevo je přírodní materiál, jež sám o sobě působí hřejivě, stejně tak i koberec s vysokým vlasem nebo pletený přehoz, který si dáte přes vaší sedací soupravu. Takže pamatujte: Nejen barvy, ale i materiál dokáže zázraky!