Open spaceSlyšeli jste již o pojmu „open space“ ? Jak samotný název říká, jedná se o otevřený prostor, ve kterém se zpravidla kloubí dvě místnosti v jeden příjemně sladěný celek. Možná i vás zaujala představa spojení dvou interiérů a nyní uvažujete, jak se do této proměny pustit. Velká místnost je sice atraktivní a spoustu lidí to láká, ovšem aby se dosáhlo skutečně příjemného otevřeného prostoru, ve kterém se vám bude dobře žít, musíte si tento prostor ideálně zařídit. Výrobci nábytku se vám snaží vyjít vstříc pomocí speciálního nábytku, kterým zařídíte nejen kuchyň, ale i jídelnu či přilehlou společenskou zónu. Nechte se inspirovat a zařiďte si své bydlení snů!

Jednotný design nábytku je cílem úspěchu

Spojení kuchyně s obývacím pokojem je vládnoucím trendem. Většina lidí díky této změně zjistila, že se jejich byt proměnil v nafukovací, jelikož najednou zjistili, že se všechny dílčí prostory zvětší právě ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete. Bydlení v celistvém konceptu má mnohem příjemnější atmosféru. Vyhýbáte se „open space“ kvůli strachu z nutnosti bourání příček? Pak věřte, že je to strach naprosto zbytečný. Pocitového propojení lze dosáhnout i mezi místnostmi, které jsou stavebně oddělené.

Digestoř je nepsaná nutnost

Společenská zóna navazuje na kuchyň. Ve skutečnosti je to opravdu praktické, protože rodina může trávit společný čas prakticky kdykoli i tehdy, kdy zrovna někdo v kuchyni vaří. Jenže kuchyň je technická místnost. Co to znamená? Patří k ví všelijaké zvuky i pachy, což může znepříjemnit pobyt a ztratit tak veškeré kouzlo z „open space“. Pořídíte-li si výkonnou digestoř, kuchyně neubere na komfortu.

Zavolejte si na pomoc barvy

Se sladěním či naopak rozčleněním interiéru vám mohou pomoci i barvy. Při výběru barev určených pro výmalbu i barev, které obsahují všelijaké dekorace, si proto dejte hodně záležet.