TerasaTerasa je neodmyslitelnou součástí domů většiny lidí. Představuje ideální místo, kde si můžete vychutnávat brzké ranní snídaně, užívat si příjemnou atmosféru při rodinných obědech či ještě příjemnější romantické večeře ve dvou. Ačkoli do léta ještě daleko, již teď můžete přemýšlet o jejích plánech. Možná i vám nestačí velikost obytného prostoru, připadá vám stísněný a vy horečně přemýšlíte nad tím, jak tento problém vyřešit. Schází vám prostor, kam byste zvali svou rodinu či přátele, kde byste pořádali zábavné grilovačky či oslavy narozenin. Řešení se skrývá v terase. Abyste se na ní cítili dobře, pohodlně a příjemně, nestačí jen postavit na ní pár křesel či přihodit pár rostlin v květináčích. Základem správné terasy je podlaha.

Kámen, na který se dá spolehnout

Pokud jste příznivci tohoto materiálu, máte opravdu z čeho vybírat. Na trhu je k dostání pestrá škála variací – pískovec, andezit, žula, mramor – ale s širokou nabídkou je i široké spektrum cen. Ještě než se pro něco rozhodnete, dobře si propočítejte finální cenu. Jeden metr čtvereční vás může přijít na pár stovek, ale i několikanásobně více. Jedno je ale jisté – pořídíte-li si kamennou dlažbu, máte jistotu, že vám vydrží opravdu dlouho a k tomu je odolná proti otěru. Vydrží vám dlouhá léta a snadno se udržuje.

Nezaměnitelné kouzlo dřeva

Patříte mezi milovníky přírody? Pak je pro vás volba jasná: dřevo. O něm je známo, že je příjemné nejen na pohled, ale i na dotek. Podíváte-li se na něj z druhé stránky a to ze stránky údržbyjedná se o jeden z nejnáročnějších materiálů. I v tomto případě máte ale slušný výběr, rozhodnout se můžete pro smrk, borovici či zástupce tropických dřevin. Stejně tak můžete vybírat mezi prkna bez jakýchkoli úprav nebo impregnovanými kousky, jež jsou odolné proti hnilobě či červotočům.

Kompozity představují ideální kompromis

Zamilovali jste se do dřeva, ale zároveň se děsíte jeho příliš složité údržby? Pak právě pro vás existuje ideální řešení, které se pro vás stane kompromisem: kompozity. Zaměřte svou pozornost na kompozitní prkna, jež jsou vyráběny ze směsi dřeva a plastu. Rozhodnete-li se pro kompozity pro použití na vaši terasu, získáte tak téměř bezúdržbový prostor, který postačí občas zamést či omýt, bude-li špinavý. I v tomto případě máte záruku dlouholeté životnosti.