Obývací pokoj – středobod vaší domácnosti, jehož úkolem je reprezentovat vás v tom nejlepším světle a zároveň vám poskytnout útulné a příjemné zázemí pro čas strávený s rodinou i přáteli. Od obývacího pokoje každý z nás očekává něco jiného a zařizujeme si jej dle našich představ – zatímco někdo dává přednost jednoduchosti a v tomto duchu si zvelebuje svůj obývací pokoj, jiný se neubrání lapačům prachu a jiným maličkostem, které celý prostor sice zaplní, ale zároveň i zútulní. V dnešním článku vám nebudeme radit, jak postupovat ze zařízením vašeho obývacího pokoje. Přinášíme ale několik zajímavých tipů na jeho vylepšení, které vás nevyjde draho a zároveň do vašeho obýváku vnese úplně nové světlo!

ID-10081184

Taburetky

Taburety a taburetky různorodých vzhledů, provedení a velikostí se stále častěji objevují v domácnostech, což je jedině dobře. Možná jste nad jejich koupí již několikrát uvažovali, ale nikdy jste se neodhodlali si je skutečně koupit – škoda! Taburety se pyšní nejen praktičností, ale i přitažlivým vzhledem a celou řadou využití, pro které si je zaručeně zamilujete. Vybírat můžete z mnoha různorodých druhů, díky čemuž můžete najít takový kousek, který se do vašeho obývacího pokoje bude nejvíce hodit.

Poličky

Nemít v obývacím pokoji poličku je v současné době neodpustitelná chyba. Ovšem pozor, řeč není o obyčejných poličkách, které všichni moc dobře známe! Máme na mysli vzhledově přitažlivé poličky, které mohou mít různorodé tvary. Jejich přítomnost v interiéru zaručeně oceníte, neboť je můžete použít k uložení suvenýrů z rodinných dovolených, k vystavení fotek vašich dětí nebo výrobků, které vám vaše ratolesti s láskou vyrobily ve školních dílnách.

Lampičky

Osvětlení je pro každý interiér velice důležité, obývací pokoj nevyjímaje. Určitě i vy na sebe chcete vzájemně vidět během konverzace nebo vyžadujete dostatek světla pro čtení vašeho oblíbeného příběhu v knize. Součástí obýváku by proto mělo být nejen centrální světlo, ale pořídit si můžete i spoustu dekorativního, leč praktického osvětlení. Milým doplňkem jsou lampičky různorodého provedení a barev.

Fotografie publikována se svolením Pixomar FreeDigitalPhotos.net