fringe-1234

Záclona může posloužit jako designový prvek nejen na oknech

Okna společně se záclonami dotvářejí celkový vzhled místnosti. Jistě jste se už také pozastavili nad tím, jaký materiál, barvy či délku zvolit, aby byl vzhled interiéru pěkně doladěn. Péče o záclony by měla být co nejjednodušší a časově nenáročná. Záclony jsou nevelký detail místnosti, ale stojí za nimi spoustu přemýšlení a také požadavků.

Ozdobte si okna stylově

Na trhu se setkáváte s nepřeberným množstvím druhů záclon od různých výrobců. Z materiálů je velký zájem o organzu, voál a polyester. Velmi trendy jsou také provázkové záclony, které si můžete libovolně upravit. Provázkové záclony jsou vyrobeny ze 100% polyesteru, což umožňuje bezproblémové praní a časté úpravy délky či šířky záclony, zastřižené konce se totiž nepářou! A jaké vzory vybrat? Květinové dekory jsou stále moderní a vkusné, ani ornamenty nebo proužky nezklamou. Vzory na záclonách jsou jednoduché a velmi hezky barevně sladěné. Stylové jsou dlouhé záclony sahající na zem. Z praktických důvodů není vždy možné takovouto délku zachovat a nezbývá tedy, než zůstat u klasických délek končících u parapetu. Neurazí ani celobarevné záclony, které dodávají místnosti větší soukromí.

firany3

Jednoduchost má své kouzlo

Aby vaše záclony byly pořád krásné a neomšelé, je třeba věnovat jim určitou péči. Při praní je vhodné používat přípravky zabraňující šednutí vláken a dodávající záclonám stále zářivý vzhled. Důležité je rovněž schopnost se zbavit nečistot, mastnoty nebo nepříjemného zápachu. V prodejnách se setkáte též s kondicionérem nebo tužidlem na záclony. Zatímco kondicionér záclony dokonale vyhladí a brání opětovnému usazení prachu, tužidlo záclony zafixuje a vyztuží.