Při vybavování nového bytu, případně při rekonstrukci toho stávajícího, máte v dnešní době široké možnosti realizace. Díky bohaté nabídce je možné splnit téměř veškeré nároky a požadavky. Vezměme to pěkně od podlahy. Vždyť výběr správné podlahové krytiny je naprostým základem.

tiles-454961_960_720Aktuálně zažívají největší boom dřevo, laminát nebo přírodní kámen. Jedná se o standardní materiály, které dokážou proměnit interiér k nepoznání ovšem pouze v případech, že jsou správně zvoleny. Uvedené podlahové krytiny se mezi sebou výrazně liší svými parametry. Přečtěte si dále, co je pro ně charakteristické, jaké nabídnou přednosti!

Dřevěné podlahy jsou náchylné k poškození

Jednou ze základních podlahových krytin je dřevo. To lze využít v podstatě ve všech místnostech, přece jen se však tento typ krytiny nebude hodit do potencionálně nebezpečného prostředí – myslíme tím zejména místa, kde je zvýšená vlhkost, tedy třeba kuchyně nebo koupelna.

Dřevěné podlahové krytiny jsou ve většině případů měkké, je třeba počítat se zvýšenou možností opotřebení a poškození. Dřevo ale působí komfortním a útulným dojmem. Nedáte-li na tento přírodní materiál dopustit a i celkový styl vašeho obydlí směřujete tímto směrem, neuděláte při této volbě chybu.

Laminát je cenově dostupný

Laminátová podlahová krytina se dá sehnat za velice přijatelnou cenu. Vypadá stylově a podtrhuje komfort bydlení. Nejčastěji je využívaná především v obývacích pokojích. Další výhodou laminátu je poměrně nenáročná údržba a celkem dlouhá životnost.

Přemýšlíte-li o laminátové podlaze, dejte si pozor na případné rozlití vody nebo mechanické poškození – jedná se opět o měkkou podlahovou krytinu.

Přírodní kámen – luxus za vyšší cenu

Podlahy z přírodního kamene zažívají v posledních letech zvýšenou oblibu. Budujete-li moderní domácnost, máte o čem přemýšlet. Přírodní kámen přináší pocit luxusu a elegance. Vytváří jedinečný design a je k sehnání v mnoha variacích. Asi největší limitou bude pořizovací cena, ta je ve srovnání s ostatními krytinami výrazně vyšší.

Přírodní kámen se vyznačuje vysokou životností, je téměř nezničitelný a vysoce odolný proti všem nepříznivým faktorům. Je však vyžadována zvýšená péče, náchylný je hlavně na usazování nečistot ve spárách, kde může při nepravidelném čištění způsobit dokonce i plíseň!

Foto: pixabay.com