Dřevěné podlahy odjakživa patřily k nejoblíbenějším a nejhonosnějším. Zatímco dříve si je mohl dovolit jen málokdo, v současné době jsou dostupné pro všechny. Jestliže i vy patříte mezi milovníky tohoto přírodního materiálu, pak je náš dnešní článek určený právě vám a vy byste si jej rozhodně neměli nechat ujít. Pravda je taková, že dřevěná podlaha je na pohled velice přitažlivá, ovšem na druhou stranu ji nelze použít všude – například do vlhkých prostor se podlaha z pravého dřeva určitě nehodí, protože by to pro ni mělo fatální následky. Naštěstí existují i jiné varianty, které byste na první pohled nepoznaly od originálu a přesto mají něco do sebe. A teď ruku na srdce: dokázaly byste poznat pravé dřevo od imitace?

floor-333165_1920

Imitace dřevěné podlahy i na nevhodná místa

Zatímco někdo jakékoli imitace zavrhuje, jiný na ně nedá dopustit. A co vy – jaký na ně máte názor? Věřte nebo ne, ale i přes veškeré předsudky jsou imitace dřevěné podlahy mnohdy daleko vhodnější alternativou, nežli dřevo samotné. Pojďme se společně podívat, jaké imitace jsou dostupné.

  • Laminát

    Cenově nejdostupnější variantou imitace dřevěné podlahy je bezesporu laminát, který je rovněž velmi přitažlivý na pohled. Na tomto typu podlahové krytiny nutno ocenit především úctyhodnou odolnost proti poškrábání a velice snadnou údržbu, pro kterou se nadchne každá hospodyňka. Dekor dřeva se tiskne na pohledovou vrstvu laminátu, což vám dává nepřeberné možnosti pro výběr. Věřte, že díky moderním technologiím na první pohled nepoznáte, že nejde o pravou dřevěnou podlahu.

  • Vinyl

    Jestliže hledáte skutečně tvrdou podlahu, pak vsaďte na tu vinylovou, která je příjemná na dotek, neklouže a je vhodná především tam, kde je vlhko. V tomto případě se dekor tiskne digitálně, což je opět možností k libovolnému výběru dekoru, barvy nebo vzoru z více než pestré palety možností. Vinylové podlahy lze obecně rozdělit podle způsobu podkladu – jeden typ se lepí napevno, druhý typ se díky zámkovým spojům pokládá volně.

  • Dlažba

    Keramická dlažba je jakýmsi kompromisem mezi imitací a dotekem přírodních materiálů. I v tomto případě se dekor tiskne digitálně, díky čemuž nechybí rozmanité možnosti pro výběr, stejně jako můžete vybírat mezi pestrou škálou rozměrů dlaždic. Sehnat se dají jak klasické čtvercové nebo obdélníkové, tak i diferencované formáty připomínající dřevěná prkna a palety.

Obrázek: pixabay.com