Rozhodli jste se pro podlahové vytápění? Není nad příjemně vyhřátou podlahu, ale otázkou je, která je ta pravá. Poradili jsme se se zkušenými instalatéry a podlaháři Praha z řemeslnického cechu Ekomplex. Prozradili nám detaily, které budou zajímat i vás!

V současné době je k mání opravdu široké spektrum podlahových krytin, ale zdaleka ne všechny vyhovují podlahovému vytápění. Proto se nezbytné, předem se informovat o specifických vlastnostech dané krytiny a zjistit, zda se kvůli vytápění neznehodnotí nebo nebude zbytečně docházet k velkým tepelným ztrátám.

Podlahová krytina by měla disponovat určitými vlastnostmi. Především pak nízkou hodnotou odporu kladeného vedení tepla. Logicky nejsou vhodné podlahy, které dobře izolují (např. 4 cm tlustá dubová deska). S podlahovým topením si naopak velmi rozumí tepelné vodiče v podobě keramiky.

bydleni4you_cz_remeslnici_Ekomplex_01

Optimální podlaha pro podlahové vytápění může být keramická, ale v praxi se často využívají moderní PVC podlahy. Polyvinylchlorid je odolný vůči vodě i otěru, nenáročný na údržbu, snadno se pokládá a výborně vede teplo.

Za určitých podmínek není špatnou volbou ani dřevo. Musí se však jednat o dřevěnou podlahu určenou právě pro tento typ vytápění. Kvůli roztažnosti dřeva je důležité volit menší formáty a při pokládce neošidit kvalitu lepidla.

bydleni4you_cz_remeslnici_Ekomplex_02

Další dilema spočívá v rozhodování mezi teplovodním a elektrickým systémem vytápění. Instalatéři Praha uvedli, že většina prodejců i odborníků doporučuje teplovodní variantu. Životnosti trubek se obávat nemusíte, kvalitní materiály vydrží přes 50 let.

Pokud jste pro podlahové vytápění pevně rozhodnuti, ale stále si nevíte rady s výběrem krytiny, obraťte se na podlaháře a instalatéry z Ekomplexu. V rámci komplexních služeb při rekonstrukci interiéru možná využijete také techniky z pobočky revize elektro Praha.