Čištění ledniceVšimli jste si, že vaše domácnost je plná nedokonalostí v podobě škrábanců či odřenin? Necítíte se v takovém prostředí dobře a marně si lámete hlavu, jak tento nepříjemný problém vyřešit? Pak možná i váš domov volá po opravách, kterých byste se měli zhostit s pečlivostí i jistou dávkou šikovnosti. Pokud vás již nebaví pohled na poškrábanou podlahu, pomalovanou zeď či oprýskanou vanu, řekněte těmto stavům jedno provždy dost a začněte jednat. V dnešním článku vám přinášíme užitečné tipy, díky kterým to zvládnete raz dva!

Vana jako nová?

Patříte mezi šikuly a povedlo se vám poničit akrylátovou vanu? Pak je na čase ji přeleštit, ale pozor – nejdříve si ujasněte, zda je vaše vana z litého akrylátu. Proč? Levné tzv. sendvičové vany brousit nelze a když už, tak jen jednou. Jedná-li se o jemné škrábance, postačí přeleštění brusnou pastou, hrubší rýpance je třeba nejprve přebrousit pomocí smirkového papíru a nakonec použít brusnou pastu.

Smaltované povrchy v perfektním stavu?

Zoufáte si kvůli poškozeným smaltovaným povrchům? Pak věřte, že i je můžete uvést do dokonalého stavu, stačí jen vědět jak. Pořídíte-li si speciální výrobky, které jsou určené na údržbu spár v obkladech a tyčinky na vylepšení smaltového povrchu.

Poškrábaného nábytku netřeba se vzdávat!

Máte doma poničený nábytek či oprýskanou podlahu? I na tento problém stačíte vy sami! I v tomto případě se dají sehnat přípravky určení na opravy rýh, malých děr i promáčklin, které se běžně v domácnosti vyskytují.