Díky sekundovému lepidlu můžete snadným způsobem opět spojit a sjednotit to, co se rozbilo nebo jakkoliv jinak poškodilo. Jedná se tak rozhodně o užitečnou a praktickou pomůcku, kterou se vyplatí mít po ruce. Při lepení se však často stane, že se lepidlo dostane i tam, kde je to nežádoucí. Velmi často se s jeho zbytky můžete setkat třeba na rukou, pokud jste nepoužili ochranné rukavice. Je to zajisté velice nepříjemné a asi víte, že umytí vteřinového lepidla není nejjednodušší záležitostí. Pokud však znáte určité fígle, můžete to bez jakýchkoliv dlouhých průtahů zvládnout!

Olivový olej si se zaschlým lepidlem poradí

wood-glue-596161_960_720Možná o tom ani nevíte, ale ponoříte-li potřísněnou část ruky do olivového oleje a necháte chvíli působit, vteřinové lepidlo půjde velice rychle dolů. Obrovskou výhodou je, že se tak stane bez jakýchkoliv chemických prostředků, které sice také efektivně fungují, ale obvykle s sebou přináší i případné nežádoucí účinky nebo alergie. Upřednostňujete-li tedy přírodní cestu, mějte olivový olej k dispozici.

Prostředky s obsahem písku

Další možností, jak odstranit zaschlé vteřinové lepidlo z potřísněné kůže, je využití speciálních přípravků, jež obsahují čistící písek. Funguje to na principu postupného narušování struktury ztuhlého lepidla.

Mechanické odstranění zbytku lepidla

Existuje také cesta mechanického odstranění. Té docílíte například použitím jemného pilníku na nehty. Také díky němu lze postupně a zcela bezbolestně zbavit vaši kůži na rukou zbytků chemického lepidla.

Pokud by se vám ani jedna metoda nezamlouvala, nemusíte nikterak zoufat. Zbytky lepidla na kůži nejsou ničím tragickým. Nakonec bude stačit počkat pár dnů a samy opadají – někomu to však může vyvolávat poměrně nepříjemný pocit!

Foto: pixabay.com