Pokud přemýšlíte nad novou kuchyní, jistě také uvažujete nad barvami, do kterých ji zahalíte. Lámete si hlavu nad otázkou, jaké barvy jsou teď v kurzu či jaké odstíny by se ve vaší kuchyni vyjímaly. Možná vám v obchodě padla do oka elegantně vyhlížející bílá kuchyň. Ano, spousta prodejců se snaží zákazníky nalákat na atraktivní vzhled, který se ale mnohdy – bohuželnekloubí s praktičností. Bílá kuchyň je sice působivá, nadčasová a elegantní a spoustě lidí se líbí, ovšem jakmile se s ní setkají v praxi, poznají, že volit kuchyň laděnou do nebeských barev byla chyba. Pokud jste se i vy nechali unést klasikou, přečtěte si tento článek, na jehož konci již budete vědět, že byste se pořízením bílé kuchyně upsali ďáblu.

Bílá kuchyně

Bílá nevyvolá chuť k jídlu

Ačkoli bílá barva působí romanticky, do kuchyně se zkrátka nehodí. Je až příliš sterilní. Nastupujícím trendem, který je sice ještě na úplném začátku, ale postupem času nás jistě osloví, jsou barvy, které vyvolávají chuť k jídlu. A k těm bílá rozhodně nepatří. Pokud si ani přesto nedáte říct a bílý nábytek si do kuchyně stejně pořídíte, snažte se ho alespoň zkombinovat s co nejvíce barevnými doplňky a v první řadě se zaměřte na pracovní plochu. Ta by měla být pokud možno z přírodního dřeva a  jiné barvě, než je bílá.

Nulová praktičnost

Chcete-li bílou kuchyň, počítejte s pracnou údržbou. Na bílé bude hned všechno vidět a vám nezbude nic jiného, než čistit, čistit, čistit. Hodláte-li v kuchyni vařit každý den, věřte, že bíle laděná kuchyňská linka bude představovat skutečný problém. Nejenže se tak budete muset věnovat vaření, ale během toho vás šmouhy a špína donutí umývat prostor.

Rychlejší stárnutí

Pokud do své kuchyně nehodláte investovat bezmála 60.000,-Kčza jeden její metr –  aby byl její povrch té nejlepší kvality podtržený lakováním, pak počítejte s tím, že vám bílá kuchyně rychle zestárne, ztratí svou krásu a už ani zdaleka nebude tak elegantní a přitažlivá. Bohužel je to tak. Ačkoli jste teď možná nadšení z romantické bílé, postupem času – a nebude to tak dlouho trvat – její povrch zežloutne a věřte, že se vám to líbit nebude. Pokud byste svou kuchyň chtěli bránit, lze tak učinit již zmiňovanou luxusnía podstatně drahoupovrchovou úpravou. Zde se už jen nabízí otázka, zda se vám to vyplatí, či nikoli.

Lesklý lak oslňuje

Nejčastěji se setkáte s bílou kuchyní, která bude mít povrch ve vysokém lesku. Když se k tomu připočítá běžné osvícení místnosti, vznikne vám tak velice oslňující okolí. A věřte, že pro oči to rozhodně není nic příjemného. Nabízí se dvě řešeníbuďto pečlivě zvažte a následně rozmístěte osvětlení, nebo se vzdejte bílé kuchyňské linky s lesklým povrchem. Rozhodnutí je jen a jen na vás.