Zlikvidujte plíseň jednou provždy

Zlikvidujte plíseň jednou provždy

Vlivem vysoké hladiny vlhkosti vzniká v domech nežádoucí plíseň. Ta se objevuje právě v místech, kde do domu vlhkost proniká. Jak se této nepříjemnosti zbavit účinně a rychle? To se dozvíte v našem dnešním příspěvku.

Zlikvidujte plíseň jednou provždy

Pokud se do vašeho domu dostal nevítaný návštěvník v podobě plísně, bez okolků jej co nejdříve zlikvidujte. Plíseň totiž může být příčinou různých alergických reakcí. A jak tedy správně a především účinně plíseň odstranit? Postačí obyčejné Savo, které rozprašovačem naneseme na plíseň. Pokud nemáme Savo, můžeme použít jiný prostředek z kategorie biocid. Účinek by měl být velmi podobný. Pozor si však dávejte na samotnou aplikaci, kterou můžete nenávratně zničit cenné věci, na kterých Savo vytvoří bílé skvrny. Poté, co plíseň odstraníte, postarejte se o novou výmalbu. Využít k ní můžete barvy s přísadou protiplísňového přípravku, který poslouží jako skvělá prevence.

Plíseň v domě vzniká díky vlhkosti

Plíseň v domě vzniká díky vlhkosti

O co se v žádném případě nepokoušet

Ačkoliv vás možná napadne zkusit plíseň ze stěny seškrabat, rozhodně se do něčeho takového nepouštějte. Plíseň tak nejen že neodstraníte, ale navíc byste ji tímto způsobem mohli roznést po blízkém okolí, což jistě není vaším úmyslem.

Jak předcházet vzniku plísní

Již bylo zmíněno, že nepříjemné plísně vznikají vlivem vlhkosti v domě. Důležité je proto správné odvětrávání a regulace vlhkosti vzduchu. S tou vám mohou výrazně pomoci

V žádném případě se nesnažte plíseň seškrabat.

V žádném případě se nesnažte plíseň seškrabat.

absorpční přístroje, které přemění v domě vzniklou vodní páru na tekutinu, kterou následně můžeme zcela jednoduše vylít. V kuchyni můžeme regulovat vlhkost vzduchu díky digestoři a pravidelnému větrání. Tomu se nevyhneme ani v koupelně, kde je množství páry po koupání skutečně obrovské.