Nová kuchyň je bezesporu krásná a oku velice příjemná. Jenže k čemu vám bude designově dokonalá kuchyň, když se v Kuchyňní nebude dát pořádně vařit? Nemyslete si – lednice plná jídla a sporák k tomu rozhodně nestačí. Naleštěná dvířka vám budou k ničemu, když za ně nenaskládáte potřebné množství věcí, obrovská pracovní plocha zůstane nevyužitá, budete-li mít jedno jediné světlo přímo uprostřed a v podvečerních hodinách na desku skoro neuvidíte a napevno instalovaná baterie v kuchyňském dřezu bude spíše k vzteku, když pod ní důkladně neomyjete zeleninu. To je jen pár položek ze seznamu chyb, kterých se lidé při zařizování svých kuchyní dopouští. Správné ergonomické řešení doplněné o pár vychytávek dokážou vaší práci v kuchyni zjednodušit. Dodržte při plánování vaší kuchyně tyto 4 rady a výsledkem vám bude ideální místo jak pro vaření tak i příjemné posezení s rodinou u výborné večeře!

 1. Místo pro potraviny

  S klasickým špajzem se v moderních kuchyních setkáte jen těžko. S tímto samostatným prostorem už se v novostavbách či nově zrekonstruovaných kuchyních zkrátka nepočítá. Jenže kam uložit nakoupené jídlo a potraviny? Ideálním pomocníkem, jež tento problém v podobě absence spížek hravě vyřeší, jsou potravinové skříně vybavené drátěným programem. Vybírat můžete mezi dvěma variantami: buďto dáte přednost skříňkám, kde vyjíždějí jednotlivé koše, nebo se nechte okouzlit možností vytahovat celou skříňku naráz. Je to jen na vás.

 2. Jak si vede kečup?

  Věřte nebo ne, ale i kečup chce být kvalitně uložen. Většina lidí umístění podobných dochucovadel absolutně neřeší a mají je rozmístěné všude možně po policích či skříňkách. Buďte chytřejší a spolehněte se na neméně známou vychytávku jménem carga. Co to vůbec je? Jedná se o sestavu drátěných košů, jež tvoří jednu samostatnou skříňku, kterou pohodlně celou vytáhnete ven. Někdo jim také přezdívá kečupové skříňky.

 3. I hrnce potřebují čestné místo

  Pozadu byste neměli zůstat ani s řešením pro umístění hrnců. Chcete-li jeden funkční typ, pořiďte si plnovýsuvné zásuvky. Jak už vypovídá samotný název, skříňky se vysouvají celé. Tím získáte dokonalý přehled o všem, co si tam uložíte. Vyrábějí se v nejrůznějších výškách i šířkách, takže si jistě dokážete vybrat takovou, která ideálně zapadne do vaší kuchyně.

 4. Vidět a být viděn je důležité!

  Správné osvětlení je základem úspěchu pro každou práci. Ať si to uvědomujete nebo ne, mít správně osvětlenou pracovní desku je důležité – nechcete se přeci říznout do prstu. Velice lákavým prvkem jsou prosklená dna horních skříněk. Po rozsvícení osvítí celou pracovní plochu a vy tak dobře uvidíte na všechny ostré věci, jež se ve vaší kuchyni vyskytují.