Hledáte moderní, stylové a zároveň praktické řešení, jak rozzářit váš domov? Pak určitě zauvažujte nad světelnými LED pásky jakožto nad netradičním doplňkem klasického zdroje světla. Možnosti jejich využité jsou téměř nekonečné a jejich nízkoenergetický provoz na pravidelném vyúčtování za elektřinu ani nezaznamenáte.

Rozmach tohoto typu osvětlení zaznamenal v poslední době asi každý, pokud ovšem i přesto příliš netušíte, o čem že je vlastně řeč, pak vězte, že LED pásky (někdy též označovány jako LED strip či LED tape) jsou v podstatě běžné LED diody vsazené do pásku, což umožňuje výbornou tvarovatelnost a snadnou manipulaci. Zároveň disponují vysokou odolností, tudíž se krom vnitřního použití skvěle hodí i pro venkovní osvětlení.

led2Kam se nejlépe hodí?

Jak již bylo zmíněno, nabízí se celá škála možností, kam LED pásky nainstalovat. V poslední době velmi oblíbeným způsobem je varianta jejich využití jako osvětlení kuchyňských linek, kdy pásek jednoduše nalepíte na spodní část skříněk. Ano, takhle jednoduché to je. Moderně osvětlenou kuchyň můžete mít doslova za pár minut.

Podobně elegantně můžete osvětlit například i nábytkové stěny, police, schodiště, obrazy a další architektonicky zajímavé prvky v interiéru. Na své si přijdou ale i automobilisté. LED páskytotiž mohou sloužit také jako osvětlení zavazadlového prostoru, nebo osvětlení prostoru pro nohy. Rovněž se hodí pro osvětlení komerčních prostor, kde najdou své uplatnění na barových pultech, chodbách či regálech v obchodech.

Nebojte se barev!

Se světelnými LED zdroji, pásky nevyjímaje, můžete doma vytvářet profesionální světelné akcenty různých barev a kombinací, přičemž aktuální barvu snadno nastavíte prostřednictvím dálkového ovládání. Díky tomu se vám interiér hned tak neokouká a zároveň si sami určíte, jaká barva zrovna vystihuje vaši aktuální náladu.