Už se nemůžete dočkat léta, kdy vám hřejivé počasí dovolí trávit co možná nejvíce volného času na zahradě nebo terase? V tom případě je náš dnešní článek určený právě vám – zaměříme se v něm na výběr zahradního nábytku! Ať už vybíráte nábytek do interiéru nebo exteriéru, stále platí, že by měl být maximálně pohodlný, funkční a samozřejmě i vzhledově přitažlivý. Ještě než se s plnou peněženkou vydáte na nákup nového zahradního nábytku, dobře si ujasněte, jakou vlastně máte představu: z čeho by měl být vyrobený, kam jej postavíte a k čemu vám bude sloužit. Jestliže si pohráváte s otázkou, který materiál je u zahradního nábytku jasnou trefou do černého, pak si nechte poradit následujícími řádky!

garden-406204_1920

Dřevo

Nejoblíbenějším materiálem vůbec je bezesporu dřevo, po kterém bez váhání sáhne většina z vás. Záleží ovšem na tom, jaký druh dřeva zvolíte, neboť od této volby se bude odvíjet nejen cena, ale i výdrž daného výrobku. Obecně platí, že čím tvrdší dřevo, tím dražší investice. Dřevěný zahradní nábytek by neměl být vystavován dešti nebo mrazu, proto je potřeba jej před nepřízní počasí schovávat na suché místo.

Plast

Zahradní nábytek z plastu je rovněž velice oblíbený a to především pro rozumnou pořizovací cenu a barevnou škálu výrobků. Navíc je velmi nenáročný na údržbu, což ocení především svědomité hospodyňky. Plastovému nábytku nevadí, necháte-li jej na dešti. Co se ceny týče, budete mile překvapeni, budete-li ale žádat něco kvalitnějšího, můžete investovat do zahradního nábytku vyrobeného z masivního plastu.

Kov

Kovový nábytek je moderní, lehký a vzdušný, díky čemuž si jej zamilovalo neskutečné množství lidí. Jediné, na co si u nákupu musíte dát pozor, je síla kovu. Ta by měla být ideálně 1,2 až 2 milimetry. Dojde-li řeč na cenu, pak rozhodně je z čeho vybírat. Pořídit se dají jak levnější kousky, tak i dražší modely, které logicky slibují daleko větší odolnost a výdrž, na kterou se budete moci spolehnout. Koupíte-li nábytek pokrytý odolným nátěrem, nemusíte se bát koroze.

Obrázek: pixabay.com