Plastový nábytekPlastový – plastová – plastové. Hodně lidí si pod tím představí lahve na vodu, kontejnery, ramínka na šaty zkrátka vše, co je z plastu, s čím se běžně setkáváte a co běžně používáme. Spousta věcí se v dnešní době vyrábí z plastu, proto se není čemu divit, že nás obklopuje téměř na každém kroku. Ale co nábytek? Umíte si představit, že byste doma měli nábytek vyrobený z něčeho jiného než z klasického dřeva? Ano, řeč je o plastovém nábytku, který je originální, hravý, zajímavýjedním slovem živý! 

Ano či ne?

Pokud toužíte po nových židlích k jídelnímu stolu, líbila by se vám taburetka, na kterou byste si při sledování televize pohodlně odložili nohy, chtěli byste do svého interiéru zaimponovat originální křeslo v pestré barvě nebo vám jednoduše chybí skříň něco police? Proč váhat! Všechny tyhle věcičky si můžete pořídit z plastu. A víte co? Bude to vypadat skvěle!  Plastový nábytek má totiž jednu nespornou výhodu, kterou se významně povyšuje nad ostatním – chcete-li klasickým – nábytkem: neskutečné barvy a různorodé tvary. Ovšem tím seznam kladných vlastností nekončí. Plastový nábytek se mnohdy vyrábí pouze z jednoho kusu, tudíž na něm nenajdete jedinou spáru, je mnohem lehčí než nábytek z dubového dřeva, takže se s ním lehčeji a pohodlněji pohybuje a navíc se i snadno ošetřuje, například použitím mýdlové či jarové vody.

Z čeho se vyrábí?

Plastů, ze kterých se interiérový nábytek vyrábí, je celá řada, připomeňme si proto ty nejzákladnější a nejčastější: polypropylen, polykarbonát, polyetylen, metakrylát, polyuretan,Plastový nábytek polyvinylchlorid. Inu, stačí si vybrat. Polypropylen je jeden z nejběžnějších plastů vůbec. Vyznačuje se především odolností proti vysokým teplotám – setkat se s ním můžete v podobě hraček nebo vrchních dílů elektra. Polyetylen je zase imunní vůči kyselým a zásaditým látkám a jeho propustnost par je velice nízká – je využíván k výrobě nádobí.

Výhody? Určitě!

Plastové kouskyna rozdíl od dřeva či sklanabízí opravdu širokou paletu barev i tvarů. Toho si všimnete na první pohled. Stále vás ale barva a rozmanité tvary nedokážou přesvědčit a vy nad pořízením plastového nábytku pořád váháte nebo jste vůči němu dokonce nedůvěřiví? Velkou roli hraje také kvalita. A na tu byste měli sázet. Samozřejmě se dají pořídit opravdu kvalitní plastové výrobky, které mají co do kvality, ale i designového vzhledu rozhodně co nabídnout. Jsou do detailu propracované, vyzkoušené, mají dlouhou životnost. Pokud si pořídíte kvalitní plastový nábyteka ne nějaký „šunt“ někde na trhu – zárukou vám bude dlouhá životnost a doplněk, který interiér dokáže rozzářit.