balcony-arrangement-decor-ideas-examples1-1Ačkoli podzimní počasí příliš nepřeje příjemnému posezení na terase či balkóně, pozitivně naladěný člověk ví, že ačkoli si bude muset počkat nějaký ten měsíc, kdy bude nutné překonat zimní mrazíky, jednou jistě přijde období, které s sebou opět přinese ony teplé sluneční paprsky, na které jsme byli zvyklí během letních měsíců. Samozřejmě, šťastlivci, jenž mají balkon opatřený lodžiemi, nemusí podzimní nečas příliš řešit.  Balkon je místo, které vašemu bydlení přidá pár čtverečních metrů navíc, díky kterému je celkový prostor o něco vzdušnější. A i když si na novou – a mnohem příjemnější -výbavu budete muset počkat do teplejších měsíců, už nyní můžete tiše spřádat plány, jak svému balkonu dodat úplně nový vzhled!

Soukromí především

Balkon sám o sobě moc soukromí neposkytuje. Přesto po něm většina lidí touží. Přeci jen – komu by byly příjemné vtíravé pohledy lidí z okolních bytů? Pravda, nikomu. Proto je důležité, zajistit si pro svůj balkon dostatek soukromí. Řešíte-li otázku, jak svůj balkon „zabezpečit“ před zvídavými pohledy okolí shora, výborně vám poslouží markýza, jenž je pro tento účel jako dělaná. Stejně tak můžete využít i slunečník či stínící plachtuzáleží na tom, co preferujete. Chcete-li zabezpečit zábradlí, použijte zástěnu nebo i tzv. kapsáře na květiny, které se sice nevidí až tak často, přesto jsou ale čím dál oblíbenější. Nehledě na fakt, že jsou k dostání ve všelijakých barvách, takže budou i příjemným zpestřením pro váš balkon – a to je rozhodně plus.

Je libo snídani?

BalkonSnídat na balkoně? Pravda, týká se to jen hřejivých měsíců, ale i tak – kdo po tom alespoň jednou nezatoužil? Chcete-li si pochutnávat na snídaníchale i obědech a večeřích na balkoně, kde se čerstvý vzduch stane vítaným společníkem, pořiďte si na to vhodné vybavení.  Hloubka balkonů se liší – novostavby nabízí i terasy, kam pohodlně umístíte i jídelní stůl – přesto však při výběru ideálního nábytku počítejte s každým centimetrem a berte v úvahu dispozice, jenž vám váš balkon nabízí. Je hloupost doslova si „narvat“ na těch pár metrů šíleně velký stůl s ještě většími židlemi, když se vy sami na balkon potom ani nevejdete.

Osvícení zadarmo

K příjemným horkým měsícům na které si jistě velice rádi počkátepatří ještě příjemnější vlahé večery. A být po tmě je nuda. Dekorativní osvětlení vám nabídne dostatečnou dávku světla, ale zároveň se stane i zajímavým doplňkem. Lucerny jsou nesmrtelnou klasikou, modernější LED technologie jim ale začínají šlapat na paty. Navíc po nabití sluncem vydrží svítit i 4 hodiny – a je to zadarmo, no kdo by to nebral!