Kadeřavá petržel dobře vypadá, ale i chutná /

Kadeřavá petržel dobře vypadá, ale i chutná /

Květiny dodají každému bytu ten pravý šmrnc a ještě pohladí po duši. V sychravém a mrazivém počasí, v nás alespoň na chvíli vyvolají vzpomínky na hezké, slunečné dny, plné pohody. Můžete obdivovat jejich vůni a krásu z blízka. Vnesou do našich domovů veselost v podání různobarevných květináčů, nebo květů samotných. Pro ty, kteří nejsou zdatnými pěstiteli, se nabízí možnost sušených květů, a různé dekorační variace. Pokud nemáte přímo květinovou stěnu, lze umístit kytku na okenní parapet, stůl, nebo nepotřebnou židli někde v koutě. Stejně hezky vypadá kytka v závěsné nádobě, přímo na stěně. Můžete vzít rovněž starou židli, kterou natřete barvou a následně pověsíte na stěnu jako poličku.

Do menšího bytu se hodí kytky, menšího vzrůstu a do bytu větších rozměrů i palmovité typy rostlin, sahající až do stropu. Kytka ozdobí ne jen byt, ale i kancelář. Kytka dokonce nikoho neurazí, ani pokud jí dostane jako dárek.  S kytkami se dá velice dobře vyhrát, a můžete zde uplatnit svou kreativitu. Jako květináč, může posloužit starší proutěný koš, který leží nevyužitý někde v kůlně. Stará konvička, kterou můžete omotat sysálovým provázkem, vznikne tak originální dekorace. Zůstal vám někde kyblík od barvy? Můžete jej natřít barvou, nebo polepit zbytkem samolepící tapety. Dokonce jako drobný květináč, můžou posloužit gumáky vašich dětí, které už z nich vyrostly. Stačí jen sestřihnout vršek, aby nebyl květináč příliš vysoký. Moc hezky vypadá, když z takové gumáčky, trčí trsy traviny ale i rozkvetlá fialka nebo oblíbené bylinky.

Bylinky jako ozdoba i pochutina

I levandule může oživit nejeden bytový prostor /

I levandule může oživit nejeden bytový prostor /

Bylinky ozdobí vaše okno, a zároveň splní účel. Velmi oblíbené je pěstovat doma v květináči, nebo truhlíku bylinky. Ať už se jedná o mátu, majoránku, pažitku se které si připravíte lahodný čaj. Kadeřavou petržel, a také mini papričky, nebo chili papričky. Velmi oblíbená je také bazalka, kterou využijete v italské kuchyni. Vaše okno se krásně zazelená i v zimním období, a máte po ruce čerstvé, voňavé bylinky. V truhlíku se dá vypěstovat třeba i levandule, která nádherně provoní místnost. Stačí si jen vybrat. Jmenované bylinky nejsou ani složité na pěstování.