Žaluzie jsou součástí mnoha oken /

Žaluzie jsou součástí mnoha oken /

Asi všichni velmi dobře víme, jak je kolikrát ostré sluneční světlo, které proniká do našich interiérových prostorů nepříjemné. Díky mnohým variacím stínící techniky nám však nic nebrání v tom, abychom si naše domovy ještě více zútulnili a zpříjemnili. Pomocí vhodných žaluzií a rolet to tak může být maličkost, můžete se tak doma cítit za každých okolností opravdu spokojeně!

Žaluzie a rolety jsou dnes k dispozici v pestrých variacích. Snadno si tak na své přijde i ten náročnější majitel bytu nebo rodinného domu. Kromě nesporného efektu v oblasti zastínění však tyto doplňky představují i kus stylu a designu.

Je jen na vás, jestli se rozhodnete pořídit žaluzie nebo dáte přednost roletám. Oboje plní svou funkci. Hlavní rozdíl je především v oblasti konstrukce. Někomu se líbí žaluzie, jiný preferuje rolety. Nedá se jednoznačně tvrdit, co je vhodnější.

Stínící technika vyžaduje kvalitu

Při výběru je zapotřebí přihlížet i k současné podobě interiérových či exteriérových prostorů bydlení. Mějte na paměti, že ani stínící technika nesmí vybočovat z celkového ladění vašeho bydlení.

Vhodně zvolené rolety působí komfortním dojmem /

Vhodně zvolené rolety působí komfortním dojmem /

To, čeho bychom si však měli všímat vždy nejvíce, je bezesporu kvalita. Vždyť právě ta určuje životnost a nakonec i celkovou spokojenost. Pochopitelně by měla jít ruku v ruce s pořizovací cenou.

Jak rolety, tak i žaluzie jsou dnes k mání v široké paletě provedení. Asi nejčastějším dělením u obou kategorií je na venkovní a vnitřní. Ano, i o tom, jestli budete rolety nebo žaluzie montovat z vnitřku oken nebo zevnějšku, je dobré vědět.

Rolety a žaluzie patří mezi moderní bytové prvky, které se těší vysoké oblibě a poptávce. Tyto na první pohled drobnosti tvoří celek. Určitě bychom je tedy neměli podceňovat! Pokud je ještě nemáte nebo uvažujete o obměně, je možná ten správný čas.