hqdefault

Odhlučnění se provádí různými způsoby

Každý jistě ocení klid a ticho, které mu jeho domov poskytuje. Bohužel ne vždy lze přeslechnout sousedy nebo noční rušení, které mají na svědomí bujaré oslavy a jejich rozjaření účastníci. Správným odhlučněním dosáhnete znatelného zmírnění hluku nebo jeho úplné odstranění. Nenechte se ničím rušit ani ve dne, ani v noci!

Špunty do uší už nebudete potřebovat

Nežádoucí hluk je jistě vždy otravný. Nečekejte, až se z opakovaného rušení zblázníte a podívejte se po vhodném odhlučnění bytu. Při výběru se zaměřte na tzv. hodnotu neprůzvučnosti, která by neměla překročit hranici 53 dB. Samotné odhlučnění se provádí několika způsoby. Mezi velice efektní patří tzv. sendvičová konstrukce složená z minerální izolace a neprůzvučného prvku. Tím je zajištěno odrážení a pohlcování zvuku uvnitř konstrukce. Odhlučnit byt můžete i pomocí pěny. Chytrá pěna obsahuje stříkanou izolaci s otevřenou strukturou buněk, díky nimž je zvuk dokonale pohlcován. Možností, jak zabránit hluku, jsou rovněž akustické desky. Ty jsou tvořeny z akustické pěny a lisovány pod velkým tlakem. Výsledkem jsou těžké a tuhé desky, které se lepí přímo na stěnu.

imagesCA0NGKEA

Díky správnému odhlučnění neuslyšíte ani muk

Při odhlučnění místností nejde pouze o stěny. Pokud máte nad sebou sousedy, určitě si nechte odhlučnit i strop. Odborníci vám sami nejlépe poradí, jak na nežádoucí rámus. Odhlučnění bytu vám přinese ticho, které patří k dokonalému odpočinku i vašemu soukromí. Nenechte se o  něj ochuzovat.