Vestavěné skříně patří mezi oblíbený nábytek /

Vestavěné skříně patří mezi oblíbený nábytek /

Při realizaci obývacího pokoje, ložnice nebo také kuchyně na míru se nabízí jako jedna z možností využít vestavěné skříně. Tento typ nábytku je mimořádně praktický zejména pro menší místnosti, kde je nutné šetřit každý centimetr prostoru, jehož už tak není nazbyt. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro pořízení vestavěné skříně, je bezpodmínečně nutné nejprve důkladně zaměřit prostor, do něhož bude instalována.

Maximální přesnost

Při zaměřování prostoru pro vestavěné skříně hraje přesnost zásadní roli. Zatímco ve chvíli, kdy kupujete klasickou skříň, je nějaký ten přebývající centimetr celkem jedno, stačí totiž posunout další nábytek, u vestavěné skříně má špatné zaměření a chyba i v řádu několika milimetrů fatální důsledek. Skříň pak totiž nebude přesně sedět. Je to mimořádně důležité hlavně ve chvíli, kdy jí vyplňujete nějaký výklenek.

Způsob zaměření

Podoby skříní na míru se různí spolu s interiérem /

Podoby skříní na míru se různí spolu s interiérem /

Při měření je třeba vždy brát v potaz vnější rozměry vestavěné skříně. Berte v úvahu její vnější boky, strop, dno a záda. Na tuto zásadu pamatujte pokaždé, když se do zaměřování prostoru pustíte.

Při zaměřování je nutné brát v úvahu, v jakém prostoru bude skříň umístěna. Jiná pravidla platí ve chvíli, kdy je skříň umisťována ke zdi do volného prostoru, jiná pak ve chvíli, kdy bude vyplňovat prostor mezi stěnami.

Při vyplňování místa do výklenku musíte z celkové šířky tohoto výklenku odečíst alespoň 50 – 60 milimetrů, totéž platí i na výšku. Je-li tedy kupříkladu výklenek v šířce 30 cm, pak z ní odečtěte zmíněných 50 mm.

Co dělat, když si se zaměřením nevíte rady?

Vzhledem k tomu, že zaměření prostoru pro vestavěnou skříň hraje skutečně významnou roli, doporučuji si na to raději pozvat odborníky. Většinou vám zaměření nabídne přímo firma, která vestavěné skříně na míru realizuje.

Přesně takovouto nabídku přináší firma JN Interier, která se specializuje na vestavěné skříně a kuchyně na míru, o čemž svědčí i její fotogalerie kuchyní, kterou najdete na jejím webu.