Kouzlu červené barvy podléhá stále více lidí. Není se čemu divit – mluvíme o jedné z nejvýraznějších barev vůbec, která má mnoho pozitivních vlastností, působí elegantně i nadčasově a interiéru zkrátka sluší! Pokud i vy patříte mezi příznivce rudých odstínů, neměli byste si nechat ujít dnešní článek, ve kterém vám s radostí prozradíme, kde všude je vhodné tento odstín použít a jak s jeho aplikací správně zacházet. Červená barva je sice v kurzu, ale rozhodně si zaslouží jemné a opatrné zacházení!

Červená v interiéru

Červená nepatří mezi barevnou klasiku

Co si budeme nalhávatčervená je sice krásná barva, v českých domácnostech se ale vyskytuje jen zřídkaa to je škoda. Rozhodnete-li se jí u vás doma použít, určitě nebuďte zbrklí a nevymalujte touto barvou hned všechny stěny v místnosti. Červená barva je považována za barvu doplňkovou, z čehož plyne, že jí můžete použít na jednu, maximálně dvě stěny, případně na doplňky. Všeho s mírou, pamatujte!

Červená do ložnice – ano či ne?

Buďme k sobě upřímníve spojitosti s červenou ložnicí si spousta z vás automaticky vybaví vykřičené domy a to je špatně. Právě tato skutečnost mnoho z vás odradí od červeně vymalované ložnice, neboť si doma nechcete připadat jako v nevěstinci. Těmhle dobám a předsudkům ale dávno odzvonilo a červené ložnice jsou považovány za náznak luxusu, kterému netřeba se vyhýbat. Inu, dáte červené ložnici šanci?