Jaro je již za dveřmi a to je ideální čas zamyslet se nad koupí nového zahradního nábytku, který vám bude dělat příjemnou společnost po celou sezonu. Pokud i vy s radostí trávíte čas na zahradě, kde se scházíte s rodinou i přáteli, pořádáte grilovačky nebo jak tak s chutí relaxujete, nenechte si ujít dnešní článek. Již dávno neplatí, že by vás hezký a kvalitní nábytek přišel na nekřesťanské částky. V současné době je i nábytek z exotických dřevin k dostání za přátelské ceny, a proto jej můžete mít i vy. Víte, jak si vybrat?

Zahradní nábyek

Čím se řídit při výběru?

Při vašem výběru zohledněte styl vaší zahrady potažmo i domu. Zatímco dřevěný nábytek je nesmrtelnou klasikou, která se hodí všude, lehký hliník doplněný o výplet z umělých textilií si hravě poradí s rozmary přírody, kovový nábytek vám zaručí bezproblémovou údržbu a ratan zase příjemný vzhled. Ano, takové máte možnosti!

Dáte šanci borovici?

Současný trh je zaplaven zahradním nábytkem vyrobeným ze severské, finské či švédské borovice. Tento ty nábytku se vyznačuje úctyhodnou životností i odolností, masivním vzhledem i příjemnou cenou. Vyžaduje sice pravidelnou údržbu, za kterou se vám ale odvděčí dlouholetou společností.

O nábytek se musíte starat, chcete-li aby vám vydržel

Chcete-li aby vám nábytek vydržel krásný dlouhá léta, musíte se o něho starat. To znamená nejen odstraňovat nečistoty z jeho povrchu, ale v případě dřevěného nábytku musíte počítat i s ošetřením pomocí speciálních olejů či vosků. Dobré je i čas od času zkontrolovat, zda jsou dotažené všechny šroubky – díky tomu předejdete i úrazům.