Pokud bydlíte v malém bytě tak jako většina z nás, určitě vás zajímá, jak si jednotlivé pokoje zařídit vkusně a stylově. Dnes se zaměříme pouze na obývací pokoj a podíváme se na to, jak si jej vybavit, aby se vám v něm líbilo.

Pokud vám na obývák nezbylo dostatek místa, a tak jste jej museli umístit do malé místnůstky, je čas přehodnotit co dál. Máte dvě možnosti. Tak zaprvé si můžete prohodit obývací pokoj s jinou místností, na což už je možná trochu pozdě. Nebo za druhé vyřešit pořízení a rozestavení vhodného vybavení.

living-room-608558_1280

Co se do obýváku hodí?

Tak samozřejmě, že se do obýváku hodí pohovka a televize. Dále však můžeme začít zvažovat, co vše tam umístit a neumístit. Na co mít například v obýváku jídelní stůl, když jej máte v kuchyni? Na co mít v obýváku skříně, když je můžete mít na chodbě, v šatně a v ložnici? Uvažujte racionálně a vytvořte funkční a stylový prostor.

Opticky zvětšovat

V první řadě mějte na paměti, že musíte prostor opticky zvětšit a ponechat v něm místo na život. K optickému zvětšení vám pomohou světlé barvy a různé struktury, zrcadla a hodně světla.

Neexperimentujte, spíše dolaďujte. Prostor by měl být dokonale vyvážen a sladěn do posledního kousku.