Vybíráte dětskou jídelní židličku? Pak jste nejspíš narazili na dvě základní možnosti – plastové nebo dřevěné. Jaký je mezi nimi rozdíl a která je pro vás ta pravá?

Jídelní židličky ze dřeva

C-S240015COL.220Dřevo je materiál, který nikdy nevyjde z módy. Nabízí potřebnou stabilitu, příjemný vzhled, který skvěle ladí s moderním i tradičním interiérem a dřevěné jídelní židličky jsou často rozkládací a lze je použít hned na několik způsobů. Buď jako vysokou židli s malým pultíkem, nebo lze židličku rozložit na samostatnou malou židličku a stoleček. Dřevěnou jídelní židličku tak můžete použít nejen jako jídelní židličku, ale také jako židli a stolek a ušetřit prostor v pokojíčku i peněženku při nákupu dětského nábytku.

Jídelní židličky z plastu

Ty často nabízejí nespočet funkcí jako je nastavitelnost zádové opěrky, možnost nastavení opěrky nohou do několika poloh. Můžete také přizpůsobovat výšku židličky a navíc bývají kvalitně polstrované a zajistí tak vašemu drobečkovi maximální komfort.Některé modely jsou také vybaveny košem na drobnosti, kde můžete skladovat třeba bryndáky. Co u plastových židliček oceníte nejvíce, je také jejich snadná omyvatelnost.

Tip: Mezi plastovými židličkami najdete také plastová sedátka. To jsou praktické přenosné jídelní židličky.

Na co si dát pozor:

  • Židlička musí být stabilní. Stabilitu sledujte především u skládacích židliček.
  • Neměla by mít žádné ostré rohy a hrany.
  • Musí být opatřena bočními opěrkami.
  • Do židličky nikdy neusazujte dítko, které ještě neumí samo sedět.
  • Nikdy nenechávejte dítě v židličce o samotě.