Těšíte se na příchod svého potomka a pomalu začínáte upravovat domácnost jeho potřebám? Nebo už doma máte malého rošťáka a renovujete mu pokoj? Tak jako tak vás čeká zdlouhavý proces vybírání nábytku, sledování trendů a zjišťování, který nábytek je pro vás ten pravý. Poradíme vám, jak poznat kvalitní vybavení a bez čeho se rozhodně obejdete.

Jak poznáte kvalitní nábytek?

a042231_001Dětský nábytek musí být především kvalitní. Nenechte se zlákat nízkou cenou a buďte nekompromisní. Kvalita, bezpečnost a stabilita – to jsou vlastnosti, který by měl nábytek v každém dětském pokojíčku splňovat.

Při výběru sledujte, z čeho je nábytek vyroben. Sklo, kov ani plast nejsou zrovna ideální volbou. Raději sáhněte po přírodních materiálech. Ideální je třeba dřevo, které je nejen příjemné na omak, ale na pohled pokoj zútulní. Dbejte také na kvalitu zpracování. To je ještě důležitější než samotný materiál. Nikde nesmí čouhat šrouby, konstrukce by měla být pevná a stabilní a nábytek by také neměl mít ostré rohy a hrany.

Tip: Dekorace a doplňky do dětského pokoje by měly splňovat stejné podmínky jako samotný nábytek.

Co bude vaše dítko opravdu potřebovat a bez čeho se obejde?

Nenechte se pohltit nákupní horečkou a zamyslete se nad tím, jak dlouho vybraný nábytek skutečně využijete. Nekupujte zbytečnosti a nábytek, který za pár měsíců už nebudete potřebovat, raději nekupujte. Pořiďte takový nábytek, který najde uplatnění i po letech. Takže pokud neplánujete v nejbližší době dalšího potomka a váš rozpočet není zrovna astronomický, bez přebalovacího pultu či kolébky se zaručeně obejdete.

Buďte praktičtí a s rozumem vybírejte také barvu nábytku. Přestože jsou výrazné barvy a motivy na pohled veselé, po pár letech pro ně nenajdete uplatnění. Vsaďte raději na neutrální motivy a barvy, ze kterých vaše dítko jen tak nevyroste. S barvičkami a veselými motivy se můžete vyřádit na doplňcích a dekoracích, které vaši peněženku nezruinují.