Obývací stěny v současné době tvoří znovu dominantu řady obývacích pokojů. Pokud tedy také uvažujete o nákupu tohoto druhu nábytku, poradíme vám, co zohlednit při výběru.

Obývací stěny se vrátily, a to v moderním designu

NH2Ačkoli obývací stěny nepatřily nějaký čas mezi nejvyhledávanější kusy nábytku, neboť je nahradily menší skříňky, police apod., v posledních letech se vracejí zpět do módy. Důvodem této změny je především skutečnost, že došlo k celkové proměně jejich pojetí. Jak je totiž zřejmé z aktuální nabídky obývacích stěn, výrobci se soustředí především na moderní design, takže kromě své praktické funkce dodají interiéru velmi zajímavý estetický prvek. To je pro většinu lidí klíčové.

Jaká kritéria jsou nejdůležitější při nákupu?

Již jsme naznačili, že mnoho z vás bude při nákupu obývací stěny v prvé řadě zajímat její vizuální stránka. Samozřejmě platí, že stylově by měl její dekor sedět k celkovému vzezření obýváku, potažmo celého interiéru. Zohlednit je ovšem nutné rovněž velikost, neboť obývací stěna slouží jako prostor pro umístění televize, knih, skleniček, váz anebo nejrůznějších bytových dekorací. Hned na druhém místě se tedy zaměřte na rozměry s ohledem na množství umístěných věcí.

Pochopitelně záleží rovněž na pořizovací ceně. Finanční stránka se přitom odvíjí od materiálu obývací stěny. Mezi levnější řešení se tak řadí laminátové výrobky, dražší jsou naopak produkty z masivu. Multifunkční a finančně zajímavou alternativou masivního dřeva jsou potom polotvrdé dřevovláknité desky (MDF), které jsou díky svým vlastnostem často využívány k výrobě nábytku. A pokud navíc zakoupíte takovou obývací stěnu v e-shopu Nabytek-helcel.cz, můžete značně ušetřit.