Jak na zařízení dětského pokoje, aby byl bezpečný a útulný
Při zařizování pokojíku pro děti myslete nejen na to, aby byl útulný a dětem se líbil. Je potřeba dbát také na bezpečnost. Platí zde, že dětské pokoje mají být vůbec nejbezpečnějším místem v bytě. Zvláště tehdy, jsou-li určené pro nejmenší.
Vyhněte se sklu
Děti si rády hrají. Během dovádění se však snadno může stát, že zavadí o nějaký nábytek a poškodí jej. Velmi nebezpečné je to v okamžiku, kdy se jedná o nábytek, který má prvky ze skla. Sklo by se pokud možno v dětském pokojíku nemělo vůbec vyskytovat (samozřejmě s výjimkou oken). A když už, tak musí být tvrzené, případně opatřené kvalitní bezpečnostní fólií, jež ho zpevní.
Pozor na ostré hrany
Malé děti se mohou snadno poranit o ostré hrany skříní, stolku či postele. Dnes už se bez problémů dají zakoupit různé chrániče ostrých hran. Nejčastěji se vyrábějí z pěnových materiálů. Používají se nejen na rohy stolků, ale i na podélné hrany po celém jejich obvodu.
Úprava podlahy
Podlaha v dětském pokoji by neměla být příliš kluzká. Ideální je, pokud do místnosti pořídíte velký koberec, případně alespoň kusové koberce s protiskluzovou úpravou. Pozor si dejte i na svrchní část. Chlupy koberce nesmí být příliš tvrdé, děti by se o ně mohly poškrábat či spálit.
Bezpečnostní pojistky
Malé děti rády zkoušejí vše, co je kolem nich. Nevyhýbají se samozřejmě ani zásuvkám, do nichž strkají své malé prstíky. To může být velmi nebezpečné. Rozhodně si tak pořiďte bezpečnostní elektro záslepky. Praktické je také pořídit si zábrany proti otevírání šuplíků. Tyto prvky využijte nejen v dětském pokoji, ale i v ostatních místnostech v domácnosti.
Lehký nábytek
Pro dětské pokoje zvolte spíše lehčí a drobnější varianty nábytku. Pakliže si při jeho výběru nevíte rady, obraťte se na firmu, která vám vyrobí nábytek na míru. Ve spolupráci s bytovými architekty vám vytvoří bezpečný dětský pokoj, který bude zároveň útulný a zařízený přesně tak, aby vyhovoval věku vašich dětí.