Spousta lidí by dala ruku do ohně za to, že je jejich domácnost dokonale čistá, zdravotně nezávadná a zkrátka úplně v pořádku. Možná i vy byste se skálopevně hádali, že by se u vás doma nenašla jediná drobnost, která by vám mohla škodit. O zdravém životním stylu se toho napovídalo a napsalo ledaco, reklamy na vás útočí, abyste nakupovali jen bio potraviny, používali jen kosmetiku bez přítomnosti chemie. Často si přes tyhle vymoženosti nevšimnete, že u vás doma máte nenápadné škodílky, které vám nepozorovaně ničí zdraví…

bedroom-527645_1280

Nádobí z plastu

Na plastovém nádobí není nic špatného – ovšem jen do chvíle, než se jakýmkoli způsobem poškodí. Pokud i vy máte doma starší plastové misky, na kterých byste napočítali desítky škrábanců či popraskanin, raději se jich zbavte a v žádném případě je nepoužívejte k ohřívání potravin v mikrovlnné troubě. Z prasklinek a rýpanců by se uvolnily chemické sloučeniny a to určitě není stav, po kterém toužíte.

Osvěžovače vzduchu

Osvěžovače vzduchu sice pomáhají, ale zároveň škodí. Ano, v dnešní době byste v drtivé většina podobných výrobků jen těžko našli nebezpečné ftaláty, ale vzhledem k tomu, že osvěžovače musí udržet vůni – co si budeme nalhávat – pravděpodobně kdovíjak čistě přírodní určitě nebudou. Obecně platí, že v malých interiérech byste tyto vychytávky vůbec neměli používat.

Antibakteriální mýdlo

Jistě si pamatujete, jaký neuvěřitelný boom před lety slavila antibakteriální mýdla. Není se proto čemu divit, že se tyto výrobky začaly v domácnostech objevovat ve velkém a kdo ví, možná i u vás doma bychom alespoň jedno takové mýdlo našli. Dříve se možná kladl důraz na jejich časté používání a drtivá většina lidí nosila malou lahvičku s sebou na každém kroku, jenže vědci se shodli na tom, že časté používání těchto mýdel přispívá k rezistenci vůči antibiotikům.