Říká se, že výběr správné matrace je základním předpokladem ke spokojenému a zdravému spánku. A protože to tvrdí odborníci, bude na tom asi něco pravdy, třeba jste se o tom přesvědčili i vy. Není totiž matrace, jako matrace. Podíváte-li se na nabídku, zjistíte, že jsou v ní kolikrát až propastné rozdíly.

Výběr matrace není dobré podceňovat /

Výběr matrace není dobré podceňovat /

Vůbec největší chybou je, pokud se někdo při výběru matrace soustředí pouze na pořizovací cenu. Netvrdíme, že levná matrace nemůže být kvalitní, ale nemělo by to být prvotní kritérium. Nejprve byste si měli uvědomit, jaká matrace pro vás bude tou ideální volbou. Nabízí se pěnové matrace, latexové matrace či pružinové matrace. Nelze jednoznačně říci, který druh matrací je nejlepším řešením, každému budou vyhovovat jiné parametry a vlastnosti.

Pěnové matrace můžete vybírat z několika tuhostí, zde zohledníte pravděpodobně i vaši tělesnou hmotnost. Ideální pěnová matrace se potom při každém ulehnutí do lůžka anatomicky vytvaruje přesně podle požadavků vašeho těla. Jste alergici? V takových případech se vyplatí pořídit matrace z antialergických materiálů. Důležitá je i správná velikost matrace, ta bude vycházet nejen z vaší výšky, ale i z rozměrů postele, pro kterou matraci sháníte.

Nejen matrace dělá zdravý spánek

Požadavky na zdravý spánek je důležité brát komplexně. Základem je adekvátní matrace, není to však jediné, na co se zaměříte. Pro pohodlí doporučujeme pořídit i kvalitní polštář a peřinu.

A kde matrace, polštáře, lůžkoviny a potahy pořídit? Nemusíte chodit do kamenné prodejny, kde je kolikrát omezená nabídka sortimentu. Není nic jednoduššího, než zasednout k počítači, připojit se na internet a navštívit web matrace-mabo.cz. Zde vás čeká obrovský výběr kvalitních produktů za velmi přijatelné pořizovací ceny. Obrovskou výhodou je, že se zde dozvíte i spoustu zajímavých informací, které se vám budou před nákupem hodit. Nabízené zboží je detailně popsané a můžete si ho samozřejmě prohlédnout na ilustračních fotografiích!