Zdroj: www.freedigitalphotos.com

Zdroj: www.freedigitalphotos.com

Trápí vás bolesti zad a hledáte novou matraci nebo kupujete novou postel a potřebujete k ní vybrat vhodnou matraci? Na důvodu, proč si pořizujete novou matraci, nezáleží. Záleží však na tom, jak si novou matraci vybíráte. Matrace by měla kopírovat tvar páteře, poskytovat jí dostatečnou oporu a také uvolnění. Jak poznáte kvalitní matraci? Zajistí vám kvalitní spánek. A hlavně nezapomínejte na kvalitní rošt.

Kde nakupovat?

Zapomeňte na hypermarkety, supermarkety a nekvalitní obchody, o kterých nikdy nikdo neslyšel. Tentokrát dejte přednost kvalitnímu a specializovanému obchodu, ve kterém sežene nejkvalitnější matrace, jen budou trochu draží. Do dobré matrace byste raději měli zainventovat. Pokud totiž nemáte dobrou matraci, mohli byste si zničit záda a potažmo celé zdraví. Navíc kvalitní matrace vám dlouho vydrží.

Přednost byste měli dát specializovaným prodejnám a studiím zdravého spaní, kde vám poradí vyškolený personál.

Jaká by měla být?

Matrace by neměla být ani měkká, ani tvrdá. Matraci byste si měli vyzkoušet, a to nejen na jednu sekundu, ale měli byste si na ní poležet pár minut.

Nejlepším řešením je možnost, kterou nabízejí některé obchody, a to půjčit si matraci na zkoušku domů. Bohužel obchodů s danou službou je velmi málo.

Matrace by se měla prohýbat jen v místě, kde se na ni zatlačí. Ležíte-li na matraci, měla by bát páteř v rovině. Zdali je matrace vyhovují, poznáte v leže na boku.