Rozdělení místnosti na dvě nebo i více částí, není v dnešní době ničím neobvyklým. Jedná se o standardní požadavek, který zajistí například zvýšení soukromí, případně přehrazení zbytečně velkých interiérových prostorů. Možností, jak předělit větší místnost, se nabízí velké množství. Stačí si jen vybrat takové, které se nejvíce blíží vašim představám.

hotel-rooms-510951_960_720Ve většině případů jde o jednoduché řešení, které žádným způsobem nezasahuje do statiky a konstrukčního řešení domu. Rozdělovací prvky totiž nejsou nosné, je zapotřebí počítat pouze s jejich vlastní hmotností.

Pevné příčky z tradičních stavebních materiálů

Prvním tipem k rozdělení prostoru v místnosti, spíše jakýmsi standardním a zažitým řešením, jsou pevné dělící příčky. Ty bývají zhotoveny z cihel, tvarovek nebo dřeva, případně sádrokartonu. Velmi oblíbenou variantou jsou taktéž skleněné dělící příčky, které vnáší do bytu kus elegance a komfortu.

Každý typ se vyznačuje charakteristickými vlastnostmi. Tak například sádrokartonové příčky jsou lehké a jednoduché pro instalaci.

Vhodné rozmístění nábytku

Dalším jednoduchým způsobem, který vede k rozdělení místnosti, je vhodné rozmístění nábytku. Tímto můžete snadno docílit vytvoření třeba dětského koutku v místnosti.

Rozličné dveřní systémy

Velký boom zažívají rovněž nejrůznější dveřní systémy. Také ty dokážou rozdělit prostory v interiéru. Tipem nechť jsou třeba posuvné dveře, které nevyžadují žádné stavební úpravy a jsou nabízeny v nejrůznějším uložení do pouzder.

Luxfery jako zajímavá možnost volby

Mírně složitější je pro předělení místností využití luxferů. Luxfery totiž vyžadují určité specifické práce při realizaci. Jejich využití však bude stát za to!
Luxfery jsou k dispozici v mnoha provedeních. Tyto dekorační a stylové cihly, přesněji řečeno skleněné tvárnice, dokážou proměnit byt k nepoznání!