V moderní domácnosti si najde své pevné místo nejedna pomůcka či zařízení. Také osobní váha patří mezi ty záležitosti, které se vyplatí mít po ruce. Nemusíte být ani příliš hubení, ani objemnější k tomu, abyste si mohli pravidelně udělat přehled o vaší hmotnosti. Zdraví máme totiž každý jenom jedno a také to, kolik vážíte, ho dokáže výrazným způsobem ovlivňovat. Svoji aktuální hmotnost by tak měl znát každý z vás. Vůbec nejlepší možností, jak mít neustálý přehled, je digitální osobní váha.

scale-403585_960_720Digitální osobní váha je užitečný pomocník, který může ocenit celá rodina. Její hlavní předností je zejména přesnost. Ve srovnání s analogovými vahami dokážou ty digitální zaznamenat každou sebemenší změnu, o které vás budou detailně informovat.

Važte se na jednom místě

Pokud byste rádi zaznamenali opravdu přesnou hmotnost, je důležité se vážit vždy na stejném místě. Podklad pod digitální váhou je totiž velice důležitý a může dělat určité rozdílnosti. Důležitá je zejména rovina a dostatečná tvrdost. Vážení se na koberci nebo třeba na křivém linoleu není nejlepší volbou, o tom se můžete ostatně sami přesvědčit – v takových situacích vám váha totiž ukáže pokaždé jinou hmotnost.

Nejen ukazatel hmotnosti

Digitální osobní váha nemusí být pouze ukazatel hmotnosti. Některé modely se totiž vyznačují i dalšími funkcemi. Dokážou vám například změřit tělesný tuk. Záleží pouze na vás, které variaci dáte přednost. Samozřejmě, že měření tuku je zapotřebí brát orientačně, k základnímu přehledu to však rozhodně stačí.

Vsaďte na design

Osobní digitální váhy ale nejsou pouze praktickou záležitostí. Do jisté míry se jedná i o design a styl. Většinou jde o skleněné váhy s nejrůznějším motivem. Jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech stovek korun za ty nejjednodušší modely, až po tisíce za kvalitnější systémy. V každém případě se ale jedná o věc, do které se vyplatí investovat!

Foto: pixabay.com