SAM_0351

Decoupage ozdobíte květináče, kamínky i další dekoraci

Chtěli byste ozdobit pár předmětů doma, ale nevíte jakou originální metodu zvolit? Techniku decoupage můžete použít na téměř každý povrch, ať už je to terakota, plast, dřevo, sklo nebo třeba kov. Oživit tak zajímavou dekorací můžete květináče, rámečky, skříňky, sklenice, hrnky, zavařovací sklenice, podnosy, svíčky a spoustu dalších předmětů. Decoupage je technika využívající motivů natištěných na ubrouscích.  Díky své jednoduchosti a úžasnému finálnímu vzhledu se lehce stane vaším koníčkem.

Jak na to?

Základem jsou akrylové barvy, lepidlo na decoupage, štětec nebo houbička, nůžky, bezbarvý lak a samozřejmě ubrousky. Na vybraný předmět naneste 1 -2 nátěry pomocí akrylové barvy a vždy nechte zaschnout. Než vám nátěr zaschne, vyberte si motiv a z ubrousku jej vystřihněte. Nalepujte pouze nejvrchnější vrstvu, na které máte potisk. Místo, kde chcete ubrousek umístit, potřete slabou vrstvou lepidla a přiložte zvolený motiv.  Po zaschnutí přetřete lakem, který dodá zdobenému předmětu lesk. Efektu „popraskání“ dosáhnete pomocí krakelovacího laku, který způsobí, že vrchní nátěr popraská. Ubrouskovou technikou můžete dosáhnout 3D efektu při použití odlehčené modelovací hmoty. Potřebné materiály zakoupíte ve výtvarných potřebách nebo v e-shopech specializujících se na decoupage a jiné výtvarné techniky.

Decoupage_water_hyacinth_bag_Basket

Ubrouskovou technikou vytvoříte překrásné a originální dárky pro své nejbližší

Výhodou ubrouskové techniky je časová nenáročnost. Dobře provedená decoupage přinese vašemu domovu originalitu, ale může být i krásným dárkem. Technika není nijak složitá a větší děti ji hravě zvládnou. Naučte je hrát si s ubrousky a zároveň vytvářet netradiční dekorace. Nejhezčí dárek je přece ten, který sami uděláte!