Bez názvu

Umělé květiny jsou často nerozeznatelné od živých

Ptáte se, proč pořizovat umělé květiny, když nikdy nenahradí živé a nevoní? Existuje spousta důvodů, proč si je pořídit. Přečtěte si, jaké mají plusy a uvidíte, že i vy zatoužíte mít doma nějakou barevnou květinu téměř nerozeznatelnou od originálu.

Příroda versus plast

Mezi velké přednosti umělých květin patří odolnost a stálost. Oceníte je v rodinách alergiků na pyl nebo v tmavých místech, kam nedopadá dostatečné sluneční světlo. Umělé květiny jsou nenáročné na údržbu, nemusíte myslet na pravidelné zalévání a hnojení, s čímž jsou spojeny také finance a čas. Designéři vymýšlejí nekonečné kombinace barev a provedení umělých květin a proto doma můžete mít naprosto nevšední květiny, které nejsou u nás na trhu k dostání nebo vyžadují speciální péči. Velkým hitem se staly také umělé keře, stromy a ploty, které mají zpestřit barevnou zahradu a zamezit zvědavým pohledům. Umělé květiny určené na zahradu jsou odolné proti mrazu, UV záření i vodě, takže nevyblednou ani se nepolámou. Jsou lehce omyvatelné a nevadí, když si je oblíbí váš domácí mazlíček a bude je pravidelně zavlažovat. Imitace živých plotů dokáží tlumit hluk.

Kompromis?

Kunstblumen_Startseite

Stejné jako živé – pestré a rozkvetlé

Chcete-li živé květiny, ale praktičtější jsou pro vás ty uměle vyrobené? Vyzkoušejte takzvané stabilizované rostliny, které jsou speciálně upraveny. Jedná se o živé květiny, keře nebo stromy, které jsou po uříznutí vloženy do zásobníků se speciálním roztokem. Rostlinám pak po omytí a usušení zůstane čerstvý vzhled, který vás bude těšit pět až deset let. I přes všechny výhody umělých květin zůstává většina z nás zastáncem živých rostlin, které potřebují náš čas a péči. Mnohdy je varianta umělých rostlin zvolena až po neúspěšném pěstování, ať už v bytě nebo zahradě.