Moderne-Kinderzimmer-Dekoration-Elegant-Dekor-Ideen

Dostatečné světlo nebude ničit dětem zrak

Máte doma školáka? Pak byste mu měli vytvořit klidné místo pro učení. Ať už bude pracovní kout v dětském pokoji, nebo vytvoříte učebnu v jiné místnosti, vždy pamatujete na výběr vhodného stolu, židle a správného osvětlení. Zajímavé a netradiční řešení polic, zásuvkových systémů, úložných prostor a volba barev dodá pracovnímu koutu hravost, což ocení především menší školáčci. Udělejte pracovní prostor vašemu dítěti tak, aby se mu nevyhýbalo, ale naopak se cítilo pohodlně a uvolněně a snad se i rádo učilo.

Co nesmí chybět

Základními prvky je stůl a židle. Správným výběrem předejdete špatnému držení páteře a potížím s psaním nebo soustředěním. Stůl pořiďte v takové velikosti, při které bude mít dítě ruce o něj opřené v pravém úhlu. Nezapomínejte na dostatek odkládacího prostoru a zásuvek. U židle dbejte na to, aby se dítě dotýkalo podlahy celou plochou chodidel. Vybírat můžete z různých typů židlí lišících se ergonomií či možností nastavitelné výšky nebo sklonu opěrky. Důležitá je také stabilita. Stůl a židli je vhodné umístit blízko okna, vzhledem k tomu, že denní světlo by mělo tvořit hlavní podíl osvětlení. Stolní nastavitelné lampy jsou nezanedbatelnou součástí pracovního prostoru, které vaše děti využijí především v zimním období a při večerním studiu.

SCHNE-~2

Učení hrou bude děti bavit

Nejmenší školáci jistě ocení veselé barvy nábytku. Vhodným doplňkem můžou také být kapsáře, které můžete zakoupit nebo sami vyrobit v různých provedeních jako je například vláček nebo řada květinek. Větší školáci a především pak studenti ocení dostatek úložného a odkládacího prostoru, čehož dosáhnete pomocí pořadačů a polic.