imagesCA0TEF6I

Kartáč vám čištění spár hodně usnadní

Krásná a zářivá dlažba je vizitkou toho, jak o domácnost pečujete. Po čase ale stejně dojde k zanesení spár. Pak podlaha působí špinavě a nehezky. Ovlivnit zanesení spár můžete samozřejmě pravidelným úklidem, ale i tak zjistíte, že chozením a využíváním místností, se mu zcela nevyhnete. Přinášíme vám pár rad, které by vám mohly pomoci obnovit zánovní vzhled dlažby.

Čištění spár nemusí být drahé

imagesCA4R0SDV

Spáry vyčistí i zubní pasta

Možná se budete chtít tomuto problému vyhnout úplně, a tak zkuste při pokládání dlažby volit jinou spárovací barvu než bílou nebo béžovou. Pokud ale už se zanesenými spárami bojujete, můžete využít speciální přípravky určené přímo k čištění spár. Takové přípravky vás mohou vcelku rychle a na delší dobu zbavit nečistot. Zamezují nasakování vody a po vyčištění zanechávají příjemnou vůni. Levnější variantu nabízejí prostředky, které máte běžně v kuchyni a tak s čištěním spár můžete začít okamžitě. Účinným pomocníkem při čištění spár je prášek do pečiva – prdopeč. Odteď vám nebude sloužit pouze k pečení voňavých bábovek, ale i při úklidu. Prášek do pečiva naneste na spáry navlhčenou houbičkou nebo hadříkem a nechte působit zhruba 20 minut a nakonec podlahu setřete. V kuchyni také máte ocet. Při jeho použití na čištění počítejte s jeho typickým zápachem, který nějakou dobu přetrvá i po vyčištění. Ocet smíchejtevodou v poměru 1:2 a začněte s čištěním spár. Až budete spokojeni s výsledkem, nezapomeňte podlahu ještě omýt teplou vodou.

Tipů a triků, jak vyčistit spáry existuje daleko více. Zapojit můžete také sodu nebo zubní pastu. V každém případě by měl výsledný efekt být víceméně u všech těchto přípravků obdobný. Rozzařte opět svou podlahu pomocí jednoduchých triků.