zvěrokruhA konečně je tady poslední čtvrtý díl bydlení podle horoskopu. Každý člověk má nějaký svůj vkus a každé znamení své specifické rysy. Občas se sejde doma několik osobnostních rozdílů a každý má jiné představy o tom, jak by měl byt snů vypadat. Nezbude, než dát hlavy dohromady a přistoupit na určité kompromisy.

Kozoroh

Potřebuje pocit bezpečí. Nepotrpí si na žádné módní výstřelky, inklinuje ke klasickému nábytku, typických tvarů. Nezřídka u Kozoroha nalezneme starožitný nábytek nebo předměty. Milují kovové doplňky. Kozoroha uklidní oheň, pokud nemáte doma krb, pořiďte si alespoň zásobu svíček. Má rád vůni levandule a bylinek. Z barev patří mezi nejoblíbenější kombinaci fialová a bílá. Kozoroh se zaměřuje na kuchyni a ložnici. Inklinuje k rustikálnímu, klasickému až dramatickému stylu s prvky kamene. Nepohrdne ani dřevěným obložením.

Vodnář

Vodnáři si potrpí na originalitě. Miluje přírodní materiály, které dokáže originálně skloubit s ocelovým designem domácích spotřebičů. Potřebuje hodně světla a velký prostor, pro své tvoření. V šeru a nedostatku světla bývá podrážděný. Nejdůležitější je pro Vodnáře kuchyň s kompletním zázemím. Barvy má rád tlumené až nudné, například kovové, šedé, hnědé i černé. Miluje teplo a proto v jeho bytě, naleznete různé přehozy, koberečky, polštářky. Vodnář si rovněž potrpí na soukromí, v jeho bytě nebudou chybět záclonky a závěs. Vymýšlejí nové kombinace a způsoby, jak si bydlení vytvořit přesně sobě na míru.

Ryby

Specifická je pro ryby voda, lastury a vše spojené s rybím životem. Tak jako se ryba občas ukryje do lastury, potřebuje člověk narozený v tomto znamení svůj kout, kde se zavře a může nerušeně relaxovat. Ryby milují hudbu, kterou potřebují pro svůj duševní klid. Zaměřují se na měkké a oblé tvary. Nejmilejší barvou, pro ně je bílá. Z vůní je to vůně jara, jasmín a mořská vůně. Nejdůležitější je pro ně, jak jinak koupelna. Ryby se zhlédnou v ratanovém nábytku. Z barev je to starorůžová a odstíny mořských řas. Milují vitráže, svíce, barevné sklo, keramiku a dekoraci z moře.

Obrázek: thestar.com