Žaluzie představují praktičnost i styl /

Žaluzie představují praktičnost i styl /

Žaluzie přijdou vhod především v krásných slunečních dnech! Většina z nás určitě miluje pěkné počasí, tedy takové, kterého je v poslední době opravdu poskromnu. Zima je období, kdy se ať se nám to líbí nebo nelíbí, musíme setkávat s opravdu minimálním množstvím slunečních paprsků. Už aby skončily ty tmavé dny a přišlo jaro. Budeme si muset přece jen ještě nějakou dobu počkat, nic nám však nebrání v tom, abychom tento čas využili například k přemýšlení o tom, jakým způsobem oživit, zpříjemnit, zútulnit a zefektivnit naše interiérové prostory bydlení. Tématem článku jsou žaluzie, užiteční pomocníci, bez kterých si už naše okna nedokážeme ani představit! Ano, právě vhodně zvolené žaluzie mohou být poměrně drobností, díky které může dojít k oživení nejedné místnosti v našich bytech, rodinných domech, vilách, ale třeba i na chatě či chalupě! Slunce je v místnostech zcela jistě vítané, někdy si však potřebujeme přece jen zastínit, využít k tomu můžeme právě tuto stínící techniku, díky které se bude cítit opravdu příjemně!

Žaluzie jsou k dispozici v mnohých provedeních

Z široké palety žaluzií si vybere každý /

Z široké palety žaluzií si vybere každý /

Žijeme v době, která nám snad po všech stránkách vychází vstříc. Výsledkem tohoto faktu je skutečnost, že i v oblasti a problematice bydlení si může velmi snadno na své přijít opravdu kdokoliv z nás. Stínící technika obecně, tedy žaluzie, ale třeba i rolety či markýzi jsou k dispozici v nepřeberných variacích. Asi nejdůležitějším faktorem při výběru je velikost. Je tak potřeba znát přesné rozměry oken. Žaluzie k nim musí přesně sednout. Nesmí být ani větší, ale naopak ani menší, zkrátka tak akorát. Dalším aspektem je potom barva. Asi nejčastěji se setkáváme s bílými žaluziemi, které dokonale ladí k oknům. Nemusí to však být nutně pravidlo. Zaměřit se totiž můžete i na celkovou povahu interiéru, kde jsou žaluzie umístěny. Pokud máte místnost laděnou do určité barvy, budou vypadat barevné žaluzie opravdu komfortně a elegantně. I díky nim se budete doma cítit zase o něco příjemněji a spokojeněji.

Přehlížet bychom neměli ani materiál, ze kterého jsou žaluzie vyrobeny. Ten totiž do značné míry určuje a definuje jejich kvalitu. Je zřejmé, že papírové žaluzie nebudou mít pravděpodobně takovou životnost, jako například žaluzie z umělé hmoty nebo hliníku. Papírové žaluzie pomalu ustupují do pozadí!

Žaluzie se skládají z několika částí. Zná to asi každý, hlavní část je tvořena jakýmisi listy, které se díky speciálnímu vlasci dají shrnovat a zahrnovat. Lze je samozřejmě i podle potřeby polohovat!

Rozdělení žaluzií

Žaluzie je možno rozdělit podle několika kritérií. Nemá smysl vyjmenovávat všechno dělení. Zmiňme si alespoň to nejzákladnější. Jde sice o polohu, ve které se jednotlivé listy žaluzií pohybují. Můžete si totiž pořídit buď vertikální, nebo horizontální žaluzie. To, které si vyberete je v podstatě pouze a jen na vás. Jde o styl a vkus. Účelnost je víceméně v obou případech stejná.

Dalším velmi často zmiňovaným rozdělením žaluzií jsou venkovní, nebo-li exteriérové žaluzie a vnitřní, nebo-li interiérové žaluzie. Jejich rozdíl je každému patrný. Venkovní žaluzie se instalují vně a vnitřní potom z interiérové strany okna. Zde je třeba zdůraznit, že venkovní žaluzie musí být z kvalitnějších materiálů. Uvědomme si totiž, že jsou vystaveny nepříznivým povětrnostním vlivům. Vítr, déšť, ale i ostré sluneční paprsky, to vše musí exteriérové žaluzie po mnoho roků snášet. Tipem jsou například venkovní rolety Praha.

Dále je potom možno žaluzie rozdělit podle materiálu, ale třeba i kvality nebo rozměrů.

Kvalita je základ spokojenosti

Stínící technika je součástí každého moderního bydlení /

Stínící technika je součástí každého moderního bydlení /

Nejen v oblasti žaluzií, ale čím dál tím více všude, je spatřován požadavek na kvalitu. Ta totiž dnes není v žádném případě nutnou samozřejmostí, ba spíše naopak.

Důrazně vám tedy doporučujeme, abyste vybírali vždy takové firmy a značky žaluzií, které jsou zárukou kvality. A jak je poznat? Dejte hlavně na reference a názory ostatních. Je jasné, že pokud má značka či společnost dodávající nebo montující žaluzie dobré ohlasy, není to asi pouhá náhoda. Využít můžete například služeb žaluzie Plzeň. Jste-li z tohoto města, ale opravdu nejen odsud, nebudete litovat, pokud se je rozhodnete oslovit!

Stínící technika je dnes naprostou samozřejmostí. Jen málokdo by si dovedl představit život bez těchto drobností, které však umí mnohé nenahraditelné věci. Žaluzie však nepořizujeme pouze pro praktickou stránku věci. Poslouží totiž i jako dekorační prvek. Už to napovídá, že při jejich výběru budeme často pohlížet i na styl a design. Každému se líbí něco jiného. Samozřejmě, že i každá místnost nebo interiérový prostor má jinou povahu. Samozřejmě, že i žaluzie by neměly nikterak narušovat výslednou podobu bydlení. Ať již to jsou venkovní žaluzie, rolety, nebo vnitřní žaluzie, vždy máme dostatek možností k tomu, jakým směrem je budeme mířit. Jak již bylo řečeno, není špatné je zakomponovat s ostatními dekoračními, ale i účelovými prvku v bytě nebo domě! Bydlení si vytváří každý sám, říká se, že každý je strůjcem svého štěstí, možná ne všude to doslova platí, ale u bydlení dokonce dvojnásob! Nenechte se tedy příliš ovlivnit a stůjte si pevně za tím, co se vám líbí!