Zastínění zimní zahrady, venkovního posezení, pergoly nebo jiných prostor je velmi důležité. Hovoří o tom i fakt, že člověk nevydrží dlouho sedět v místech, která jsou delší dobu vystavena slunci. Pokud i vaše posezení není zastíněno, je třeba vše co nejrychleji vyřešit. Nejjednodušší možnost nabízí slunečník. Ten ale často nedokáže zastínit větší prostory a při větším větru je k neudržení. Právě proto je vhodnější vsadit na mnohem bytelnější zastínění, které představují markýzy. Ty se dnes dají sehnat v různém provedení a často se jedná o optimální řešení.

Markýzy spojují styl a efektivitu /

Markýzy spojují styl a efektivitu /

Výsuvné i kazetové markýzy splní svůj účel

Vybírat si lze v současnosti ze dvou základních typů markýzy. Levnější jsou výsuvné markýzy na zimní zahrady a do posezení. Na první pohled je možné spatřit jejich konstrukci, která je na očích i v případě, že nejsou plně roztaženy. Jestliže chcete mít markýzy dokonale schované, vyplatí se kazetový model. Celá konstrukce markýzy je důmyslně ukrytá v těle pouzdra, tedy kazety. Při nevhodném počasí budou markýzy vevnitř a vy je v podstatě neuvidíte.

Manuální nebo motorový pohon

Vysoce kvalitní markýzy Praha nabízejí dvojí možnost pohonu. Tou první je klasické manuální vysunování a zasunování za pomocí jednoduchého a efektivního mechanismu. Druhou variantu přestavuje pohon elektromotorem. Vše ovládáte za pomocí dálkového modulu, který může být umístěn na zdi, nebo jej můžete mít jako samostatnou malou jednotku.

Vybírejte kvalitní markýzy

Při výběru markýz je nutné dát velký pozor na jejich provedení. Ne všechny se totiž vyznačují vysokou kvalitou. Markýzy kazetové Plzeň nabídnou modely v různých barevných i designových variantách. Zvolit si můžete takové typy, které budou dokonale ladit k vašemu rodinnému domku, popřípadě k zimní zahradě.