Textil v kuchyniKuchyně je základ domácnosti. Je to místo, kde se s rodinou společně scházíte, byť jsou vaše dny sebehektičtější. Většina rodin to má bohužel tak, že přes celý týden se pořád jen někam honí, a pořádnou rodinnou večeři či oběd si užijí opravdu jen o víkendu. Je to i vás případ? To ale vůbec nevadí, i přesto si chvíle strávené v kuchyni můžete co nejvíce zpestřit a zpříjemnit! Pokud se v kuchyni chcete cítit skutečně jako doma – ať už při vaření či při vychutnávání výborného jídla – myslete na praktické a zároveň pěkné textilní prvky. Ano, právě na textil v různorodých podobách bude dnes zaměřen tento článek.

Praktická (dekorativní) stínící technika

Pokud vám ani přes pestrou nabídku záclony příliš nevoní, zaměřte svou pozornost na modernější druhy stínící techniky. Velmi oblíbenou variantou jsou plissé žaluzie, japonské stěny nebo římské či klasické rolety.

Vsaďte na klasiku v podobě (pestrých) záclon

Je pravda, že holá okna jsou praktická co se úklidu týče, ale i přesto působí poněkudTextil v kuchyni stroze. Babičky moc dobře věděly, proč i v kuchyních zdobila okna nějaká zajímavá záclona, tak proč se jejich nápadem neinspirovat? Hledáte-li ideální variantu, která vám ušetří práci, vsaďte na záclony či závěsy vyrobené z polyesteru. Jedná se o materiál, na kterém neulpívá tolik kuchyňských výparů vznikajících při vaření. Poslední dobou jsou stále častěji k vidění textilní závěsy ozdobené korálky či flitry větších rozměrů, stejně dobře vám poslouží i varianta závěsu, který je pospojovaný tenkými šňůrkami. Vyberte si!

Stoly (doslova) jako ze škatulky!

Nezáleží na tom, zda chystáte tabuli pro nedělní oběd, či připravujete slavnostně prostřený stůl. V každém případě je třeba si uvědomit fakt, že jíte i očima a týká se to nejen podávaného jídla, ale jestli vám bude chutnat či nikoli záleží i na dobře prostřeném stolu. Stůl si žádá klasický ubrus, který vhodně doplňte běhounem položeným přes jeho střed. Ve všedních dnech bohatě postačí zajímavý běhoun, který zastává rčení: V jednoduchosti je krása.