Při vybavování nového bydlení, ale rovněž i při rekonstrukci toho stávajícího, je nutné vyřešit množství úkolů. Tak například dveře. Chcete pořídit nové vchodové dveře nebo balkónové dveře a nevíte, jakým dát přednost? Ano, není to nejjednodušší rozhodnutí. Zvláště dnes, kdy je k dispozici široká nabídka, ve které se každý nemusí orientovat.

První, co byste si měli ujasnit, je materiál. Aktuálně se můžete setkat se třemi nejčastějšími provedeními. Jedná se sice o dřevěné dveře, plastové dveře a hliníkové dveře. Každý materiál přináší výhody, ale rovněž i drobná negativa. Pojďme se podívat na jednotlivé typy dveří a zmínit se, co je pro ně charakteristické.

Dřevěné dveře x plastové dveře x hliníkové dveře

Nové vchodové dveře je z čeho vybírat /

Nové vchodové dveře je z čeho vybírat /

Dřevěné dveře představovaly ještě do nedávna naprostý standard. Dřevěné vchodové dveře byly výsadou téměř každého rodinného domu. I když tento materiál ustupuje mírně do pozadí, nebo se spíše vyrovnává s ostatními, pořád má co nabídnout. Dřevěné dveře se vyznačují především jedinečným stylem. Díky nejrůznějším imitacím je možné docílit mnoha podob. Kvalitní dřevo zaručuje dlouhou životnost, především v případech, kdy je správně ošetřeno. Dřevo však vyžaduje přece jen o něco vyšší nároky na péči a údržbu a je náchylnější na rozmary počasí.

Asi nejrozšířenějším typem dveří jsou dnes plastové dveře. Plastové vchodové dveře zajišťují vysokou životnost a dobré tepelně-izolační vlastnosti. Dalším pozitivem je přijatelná pořizovací cena. Drobnou nevýhodou jsou o něco menší možnosti variability, co se designu týká.

Ani hliníkové dveře nejsou špatnou volbou. Je to asi nejlepší řešení co do bezpečnostní stránky věci. Hliníkové dveře působí komfortním, nadčasovým dojmem, hodí se hlavně jako prvky moderního bydlení.

Ať již pořizujete nové vchodové dveře, nebo balkónové dveře, pečlivě zvažte, jaký materiál vás nejvíce osloví. Záleží na vašich požadavcích, subjektivním názoru a také na celkové podobě interiérových i exteriérových prostorů, samozřejmě též na typu budovy.