Žít v malém bytě je v mnohých případech tak trochu za trest. Na jednu stranu malé bytečky skrývají řadu výhod – jako například úsporu za vytápění nebo snadnější zútulnění. Na druhou stranu se ale mnoho z vás potýká s problémem v podobě dveří – ty zabírají podstatnou část interiéru a často komplikují jejich pohodlné využívání. Možná ani vy nemůžete díky nedostatku volných centimetrů dveře otevírat dokořán a do některých interiérů se dokonce musíte soukat skrze přivřené dveře. Věříme, že je to nepříjemné a komplikující. Naštěstí pro vás máme užitečnou radu, která se skrývá v posuvných dveřích. Ty představují záchranu pro malé bytečky – tak se na ně pojďme společně podívat!

bedroom-670249_1920

Neskutečná úspora místa!

Největší výhodou posuvných dveří je úspora místa, která vám jistě přijde vhod. Vzhledem k tomu, že se tento typ dveří otevírá posunování, nemusíte tak řešit, zda vám dveře v interiéru půjdou otevřít celé nebo jen pootevřít. Díky tomuto modelu již nikdy nebudete muset chodit do ložnic skrze přivřené dveře, což bude rázem jednodušší a mnohem příjemnější. Co se instalace týče, nemusíte se bát složitých postupů. Domácí kutilové si na tento úkol dokonce mohou troufnout sami a jistě to zvládnou levou zadní. Pokud si nevěříte, povolejte si na pomoc profesionála, který svému řemeslu rozumí.

Klasika nebo do pouzdra?

Posuvné dveře mohou mít dvě podoby – buďto vám po otevření mohou jezdit po přilehlé zdi nebo mohou zajíždět do tzv. pouzdra. Jisté je, že ať už se rozhodnete pro tu či onu variantu, úsporu místa získáte tak jako tak. Záleží na tom, co vám bude po vzhledové stránce více příjemnější. Ohled je třeba brát i na dispoziční možnosti – ne vždy to totiž lze udělat tak, aby vám dveře mohly jezdit po přilehlé zdi. V takovém případě je lepší a chytřejší variantou posuvné dveře zajíždějící do pouzdra.

Obrázek: pixabay.com