Nerezová kuchyňI kuchyňské linky podléhají módním trendům. Jdou s moderní dobou neustále dopředu a již více než 10 let se na pomyslné špičce zuby nehty drží kuchyně z nerezu. Možná i vám padl do oka jeden takový nerezový model a zatoužili jste mít ho doma. Nerezová kuchyně vám zkrátka učarovala. Bodejť by ne, vždyť se jedná o nejčistší a zároveň nejkrásnější typ kuchyní. Jenže za nádhernou slupkou se skrývá poměrně velká náročnost na úklid.

Profesionální kvalita

Mluvíme-li o nerezové oceli, mluvíme tak o ušlechtilém materiálu. Kuchyně z nerezu nepodléhají korozi, nenasakují vodu, špínu či nečistoty a všelijaké skvrny – od kávy po víno – jdou setřít vlhkým hadříkem. Není se proto čemu divit, že drtivá většina profesionálních kuchyní je vyrobena právě z elegantního nerezu. Vzhledem k tomu, že je bez zápachu, bez chuti a bez toxických látek, nemůže žádným způsobem při styku s potravinami způsobit sebemenší problém. Chcete-li mít doma profesionální kuchyni, je varianta z nerezu tou pravou volbou pro vás.

Připravte se na neustálé leštění

Nerezová ocel je hladký polomatný nebo pololesklý materiál. Připravte se na to, že i sebemenší nečistoty budou na kuchyňské lince vidět a to i pouhý dotek mastné dlaně. Jakmile si nerezovou variantu pořídíte, budete neustále nuceni ji leštit a čistit. Kuchyně vás k tomu sama donutí. Zatímco v restauracích je nerez vítanou záležitostí, jelikož se o ní stará najatý personál, a díky tomu jsou i návštěvy hygieny o to snazší, že je čistota kuchyně viditelná už na první pohled. V tomto případě zkrátka platí: Co je pro někoho výhodou, může být pro druhého velmi nepříjemnou komplikací.

Kolik to stojí?

Jelikož jsou nerezové kuchyně opravdu exkluzivním zbožím, které většina výrobců ani nenabízí, pohybují se ceny velmi vysoko. V České republice sice najdete pár interiérových a kuchyňských studií, ve kterých jsou nabízeny zahraniční značky. Ovšem ani v tomto případě nepočítejte s pár tisíci. V každém případě by vás nerezovka vyšla minimálně na 110.000,-Kč za jeden běžný metr. Je samozřejmé, že obyčejný smrtelník si takto drahou kuchyňskou linku opravdu dovolit nemůže. Pokud nemůžetenebo nechceteinvestovat tolik peněz, pořiďte si levnější variantu v podobě kuchyňské linky vyrobené z kovolaminátu. V tomto případě se cena za jeden běžný metr pohybuje okolo 20.000,-Kč. Je už opravdu jen na vás, zda vám takový vzhled kuchyně opravdu za ty peníze stojí.