voor-na1

Opravené schodiště poznáte na první pohled

Schodiště je výrazným bytovým prvkem a bohužel se po čase opotřebuje. Vrzání je možná ještě to poslední, co by vás mělo trápit. Pokud máte schodiště prošlapané, popraskané, poškrábané a z původního dekoru dřeva již moc nezbylo, zřejmě nastal čas na renovaci. A nejen tyto vady vás mohou dovést k myšlence renovace schodů. Často se stává, že důvodem změny interiéru bývají staré schody esteticky nevyhovující.

Myslete na bezpečnost

Když se schody prošlapou, vznikají prohlubně nebo oblé hrany, na kterých byste mohli snadno uklouznout a ublížit si. Renovace schodiště dělá spoustu odborných firem, ale pokud jste šikovní kutilové, můžete se o to pokusit sami. I když renovace schodiště nepatří mezi nejlevnější záležitosti, časem se ji prostě nevyhnete. Potom buď začnete zcela od znovu a staré schodiště celé zlikvidujete, nebo se rozhodnete pro renovaci, kdy se staré schodiště obkládá novým materiálem. Není problém nově obložit betonové, kovové nebo dřevěné schody. Zřejmě se setkáte s tím, že každá firma vám nabídne trochu jiný materiál. Jak se tedy rozhodnout? Dřevo by mělo být tvrdé s vysokou nosností, mělo by se vyznačovat dobrou otěruvzdorností, nárazu vzdorností a stálostí barvy. Na výběr máte z více barevných dekorů, mezi kterými určitě najdete takový, jenž ideálně zapadne do interiéru.

Contemporary-Staircase-Design-Ideas-01

Opravené schodiště dokáže s interiérem zázraky

Počítejte s tím, že během renovace nebudete moci schodiště používat. Pokud si ale pozvete odbornou firmu, budete znovu za krátkou dobu po schodech běhat a chodit bez omezení. Nové schodiště rozzáří a oživí interiér. Nečekejte, až budou vaše schody téměř nepoužitelné a pusťte se do oživování starých schodů co nejdříve.