požadavky na průmyslové podlahy jsou velmi náročné

požadavky na průmyslové podlahy jsou velmi náročné

Podlaha je základem každé místnosti, ne nadarmo se říká, že stavbu je třeba začít od podlahy. Podlahy jsou velmi důležité u jakékoli stavby, ať už se jedná o podlahy do rodinného domu nebo průmyslové podlahy. Podle účelu použití se však vlastnosti podlah zásadně liší. V domácnosti nepotřebujete, aby byla podlaha odolná vůči pohybu těžkých strojů nebo agresivním chemickým činidlům.

Naopak v autodílnách, pneuservisech, průmyslových výrobnách a skladech potřebujete podlahy vysoce odolné vůči zatížení mechanickému i chemickému. K tomu se používají také speciální materiály, které takové zatížení vydrží. Průmyslové podlahy jsou konstruovány tak, aby vydržely skutečně extrémní zatížení, základ tvoří vysoce kvalitní beton stálého složení. Beton samotný se vyznačuje vysokou pevností a odolností, při silném zatěžování však mohou v betonu vznikat mikrotrhlinky, které se postupem času zvětšují a mohou působit komplikace, proto je dobré průmyslové betonové podlahy armovat a zvýšit tak ještě jejich pevnost a pružnost.

Armování se děje dvěma základními způsoby, do betonu je možné přidat ocelové kari sítě, které beton pomohou vyztužit, na vznik mikrotrhlinek však velký vliv nemají. Proto byla postupem času vyvinuta nová technika armování průmyslové podlahy – drátkování. Drátkování spočívá v rozmístění ocelových drátků do celého objemu průmyslové podlahy. Tyto drátky významně zvyšují pružnost průmyslové podlahy a zabraňují tak jejímu poškození.

Průmyslové podlahy jsou vhodné k použití do výrobních závodů, průmyslových objektů, dílen, autoopraven, pneuservisů i skladů. Tyto kvalitní průmyslové podlahy vydrží velké zatížení i působení agresivního prostředí. Potřebujete-li i vy do vašeho výrobního závodu stabilní podlahu s dlouhou životností, rozhodněte se pro drátkobetonové průmyslové podlahy od profesionálů.