tiny house je velmi útulný

tiny house je velmi útulný

Jsou malé, útulné a můžete s nimi cestovat kamkoliv. Říká se jim tiny house a jejich popularita stoupá převážně v Americe. Setkat se s nimi však můžete po celém světě.

Klasické karavany jsou skvělé pro bydlení po dobu dovolené, avšak na dlouhodobější obývání se skutečně nehodí. Lidé, kteří chtějí žít ve skromném domečku, jenž by navíc směl měnit místa svého stání, se tak obracejí ke stavitelům a ti jim na zakázku vyhotoví dřevěný domeček doslova na kolečkách. V něm naleznou skutečný domov.

Co v něm lze nalézt?

Tiny house se většinou skládá z podkrovního prostoru, kde se nachází plocha určená ke spánku, a spodní části, kde je skutečně jakýsi malý dům.

podoba interiéru je zcela na přání zákazníka

podoba interiéru je zcela na přání zákazníka

Dle požadavků zákazníka se uvnitř implementuje toaleta a sprchový kout. V kuchyňském koutku pak nechybí například dřez a množství úložných prostor. Místo se šetří, kde jen to jde, a proto je součástí vybavení řada sklápěcích poliček a stolků. Nesmí tak chybět ani spousta různých háčků na zavěšení předmětů a praktické sklopné schody pro přístup do horní části.

Jaké jsou výhody takového bydlení?

Bydlení v tiny house rozhodně není pro každého. Je v něm totiž skutečně málo místa a s bydlením v něm se pojí i konkrétní styl života a tím je minimalismus, tedy vlastnění minima věcí. Je totiž zřejmé, že pokud doma máte hned několik skříní plných hromady věcí, do tiny house si je všechny přestěhovat nemůžete.
Přesto se najdou lidé, kteří tyto malé domečky naprosto zbožňují a to nejen proto, že jsou úsporné, ale že je lze tak snadno přemístit z jednoho místa na druhé. Většina majitelů takového obydlí se třeba na rok usídlí na jednom místě a v roce následujícím se přestěhuje kamkoliv jinam. Při takovém dlouhodobějším pobytu na jednom místě není problém připojení elektřiny či vody a bydlení v tomto malém domečku je tak zase o něco příjemnější.